Звернення було підтримане 69-ма депутатами під час засідання сесії ЛМР сьогодні.

У зверненні ЛМР йдеться про те, що впровадження спрощеного митного режиму і встановлення європейських стандартів перетину кордону повинно стати пріоритетним напрямком підготовки до проведення Євро-2012 в Україні протягом найближчого року.

Подаємо повний текст звернення:

«Інтеграцію України у світовий економічний, політичний та культурний простір визнано пріоритетним напрямком політики нашої держави задля забезпечення її розвитку і процвітання у майбутньому. Проте, незважаючи на інтеграційні успіхи України в окремих сферах, процедура перетину кордону нашої країни залишається і надалі практично "залізною завісою" як для пересічних громадян, так і для господарюючих суб'єктів. Як результат, суттєво сповільнюється не лише процес інтеграції,. але наноситься пряма шкода інтересам та іміджу України.
Особливо гостро ця проблема постала в останні роки, оскільки потік туристів і вантажів в обидві сторони на кордоні України у кілька разів збільшився. Ми, львів'яни, з однієї сторони, радіємо зростанню кількості туристів, проте, з іншої сторони, розуміємо, що зволікання у впровадженні процедури спільного митного контролю у пунктах перетину кордону може змінити тенденцію щодо зростання туристів та відкинути Україну у розвитку на кілька років назад.
Адже, крім загальних позитивних моментів, таких як зменшення черг на кордоні, скорочення тривалості процедури перетину кордону тощо, запровадження спільного прикордонного та митного контролю є вагомим
інструментом у боротьбі з контрабандою. Зокрема, роз'єднана система митного контролю дозволяє пред'являти різним митним органам різні документи (для Польщі одна ціна, а для України - інша), а створення спільних баз даних для митних органів двох країн надає можливість здійснювати одночасно подвійний контроль за кількісними та якісними характеристиками вантажів, що перетинають кордон.
Поміж тим, часу для впровадження спрощених митних процедур не так і багато, а тому хочемо наголосити на тому, що встановлення європейських стандартів перетину кордону повинно стати пріоритетним напрямком підготовки до проведення Євро-2012 в Україні у найближчий рік.
Зважаючи на вищевказане, Львівська міська рада звертається з проханням

Прискорити:

1) узгодження та підписання необхідних документів щодо спорудження додаткових пунктів перетину кордону між Україною і Польщею, запровадження спільного митного контролю;
2) укладення нового базового договору між Україною та ЄС, де передбачити спрощені процедури митного контролю для фізичних та юридичних осіб (напр., двомовні митні декларації, визнання інших митних документів обома сторонами, обміну попередньою інформацією щодо переміщуваних товарів);
3) приєднання України до Конвенції про спільну транзитну процедуру та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами (що дозволить використовувати єдиний адміністративний документ при декларування вантажів, запровадити систему електронного митного декларування)».