У зверненні депутат нагадав, що 18 вересня ВРУ ухвалила у першому читання законопроект, який передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України і має на меті запровадження кримінальної відповідальності «за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини». Тобто в Україну планують повернути практику кримінальної відповідальності за наклеп.

«Цілком очевидно, що під поняттям «наклеп» владний режим має на увазі критику саме на свою адресу. Після остаточного ухвалення цього закону опозиційних журналістів за абсолютно суб’єктивними звинуваченнями в наклепі можуть без особливих складнощів позбавити волі на трирічний строк», - наголосив Любомир Мельничук.

Він нагадав, що цей законопроект зазнав нищівної критики як в Україні, так і за кордоном. Міжнародна асоціація «Журналісти без кордонів», за інформацією депутата, заявила, що цей законопроект є «серйозним ударом по свободі преси».

«Ув’язнивши або залякавши незалежних журналістів, влада безперешкодно зможе створити стан контрольованого інформаційного вакууму, коли про репресії проти українських патріотів засоби масової інформації мовчатимуть у покорі», - додав Любомир Мельничук.

Тому він додав, що ЛМР вимагає не допустити прийняття цього законопроекту в цілому як такого, що «спрямований на порушення міжнародних гарантій свободи слова та вільної преси і спроби побудови механізму тотального впливу влади на засоби масової інформації в Україні», - додав депутат.

Міський голова Львова Андрій Садовий додав, що це звернення треба зробити більш жорстким і надсилати до президента і голови ВРУ.