Депутати Львівської міськради звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України у зв‘язку з відсутністю джерел у міському бюджеті для забезпечення збільшення розміру мінімальної зарплати.
Відповідне звернення до ВРУ та Кабміну депутати прийняли на сьогоднішньому засіданні міськради.
У зверненні, зокрема, зазначається: „Львівська міська рада, виконуючи вимоги Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України на 2005 рік та деяких інших законодавчих актів України та зокрема статті 83 в частині забезпечення бюджетними установами нових розмірів мінімальних зарплат протягом поточного бюджетного року ті забезпечення збереження міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці працівників бюджетної сфери виходячи із наступних розмірів мінімальної зарплати; з 1 січня - 262 грн.; з 1 квітня - 290 грн.; з 1 липня-310 грн.; з 1 вересня - 332 грн., на місяць висловлює глибоку стурбованість щодо наявних реальних джерел такого забезпечення в дохідній частині міського та районних бюджетів м. Львова”.
На думку депутатів, збільшуючи соціальні стандарти життя а також суттєвого закономірного росту затрат на зарплату, енергоносії, послуги, так і щодо недопущення заборгованості із раніше непередбачених видатків та вимог закону забезпечити їх в повному обсязі без додаткових джерел держбюджету (субвенції, дотації, тощо) є під загрозою зриву.
Депутати зазначають, що фактичний аналіз виконання міського та районних бюджетів м. Львова за І квартал 2005 року свідчить, що навіть при забезпеченні бюджетного планування на основі розрахункових показників Мінфіну від 24.12.04р. до запланованого фонду бюджету недопоступило більше 14 млн. грн.
Натомість депутати пропонують: норматив загального обсягу доходів фізичних осіб до 90 %; норматив відрахувань орендної плати за землю в розмірі 100%; податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у разі реєстрації транспортних засобів на території міста - на рівні 90%; зменшити обсяг вилучення коштів, що передаються до державного бюджету міста з метою розвитку галузей соціально-культурної сфери; створення дієвого механізму зменшення і спрощення проведення процедури нарахувань на фонд зарплати.