Як повідомляє прес-служба митниці, уміжнародному пункті пропуску «Краковець – Корчова» (Львівщина) під час митного огляду вантажівки «Вольво» з напівпричепом виявлено товар, який не відповідав заявленому.

Так, у зону митного контролю на в’їзд в Україну прибув вантажний автомобіль під керуванням громадянина України. Згідно з поданими до митного контролю документами, ввозили одяг жіночий та чоловічий, аксесуари, взуття, запчастини та рекламні аксесуари загальною вартістю понад 48 тис. євро. Продавцем вантажу, відповідно до цих документів, була фірма зі США, відправником – польська фірма, а отримувачем – молдовська, і переміщували товар в режимі транзиту. Проте під час митного огляду транспортного засобу було встановлено, що фактично переміщувались інші товари. Крім цього, виявлено ще один пакет документів, згідно з якими відправники та продавці товару – інші іноземні фірми, аніж заявлено, а отримувачами є українські суб’єкти господарювання, а не фірма в Молдові.

Під час перевірки для товарознавчого дослідження вантажу було залучено експертів. Відповідно до їхніх висновків, загальна ринкова вартість цього товару – 2 млн. 492 тис. грн.

Все вищевикладене свідчить про навмисне недостовірне заявлення переміщуваного товару в режимі транзиту з метою його фактичного ввезення та подальшого використання на митній території України.

Оскільки ввезено його на територію України з приховуванням від митного контролю – через подання митному органу як підстави для переміщення документів, що містять неправдиві дані стосовно відправника і отримувача товару, його кількості, вартості, найменування, асортименту та країни походження, а крім того, вартість у понад 1000 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян – Львівська митниця порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України (контрабанда).