Як повідомляє прес-служба Львівської митниці, твердження депутата про те, що Львівська митниця сприяє контрабандному ввезенню товарів, не мають під собою підстав і не відповідають дійсності.

«Ми вважаємо, що такі заяви дестабілізують ситуацію в регіоні. Питання боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил завжди було і є актуальним як для Держмитслужби, так і для Львівської митниці. Керівництво ДМСУ та новий керівник Львівської митниці вважають його одним із найгостріших, тому займають принципову позицію щодо наведення порядку на кордоні та виявлення корупційних схем», - йдеться у повідомленні митниці.

«За короткий час керівник Львівської митниці провів низку заходів щодо стабілізації її роботи та запобігання корупції. На сьогодні жоден із звільнених за порушення працівників не поновлений на посаді. Керівництво ДМСУ і надалі буде суворо карати тих посадових осіб, які намагатимуться сприяти контрабанді. Сьогодні увага митниці зосереджена на правильному декларуванні товарів, їх кодуванні та класифікації. Більшість підприємців чесно ведуть свій бізнес, належно декларують товар. Однак є й такі, що намагаються ухилитись від сплати податків у повному обсязі, декларуючи товари в кількості, що не відповідає дійсності, або не своїм найменуванням. Власне вони й намагаються дискредитувати митні органи України», - зазначають митники.

Львівська митниця порадила депутату Львівської облради від ВО «Свобода» Андрію Холявці звернутися в правоохоронні органи, якщо він має інформацію щодо контрабанди в 2010 році на 3,1 млрд грн.

Як повідомляв Вголос, 22 лютого на засіданні сесії ЛОР депутат від ВО «Свобода» Андрій Холявка заявив про факти корупції на Львівській митниці. За його словами, функціонують спеціальні фірми, головною метою яких тіньові схеми. Серед них депутат назвав дві – «Веліра» і «Стега», але зазначив, що їх є більше. За інформацією депутата, лише за останні місяці через Львівську митницю в Україну ввезли контрабанди на суму 3,1 мільярдів гривень.