Обласне керівництво намагається приховати масштаби екологічного лиха, до якого спричинила Червоноградська збагачувальна фабрика.
Про це заявив голова Львівської облради Михайло Сендак на прес-конференції сьогодні.

Він сказав, що намагався отримати офіційну інформацію про інцидент, але ні в управлінні екології Львівської облдержадміністрації, ні в обласному управлінні з питань надзвичайних ситуацій йому її не надали, відповідаючи „відмовками”.

„Є адмінтиск, щоб це питання заморозити”, — зробив висновок Сендак.

За його власними даними, злив технологічних вод ЦЗФ „Червоноградська” прирівнюється до екологічної катастрофи, що сталася у Львівській області 1985 року.

„Фабрика спустила технологічні води в річку Буг (голова облради має на увазі р.Західний Буг. — „ПТ”). Я вважаю, що це подібно до екологічної катастрофи 1985 року, коли Стебницький калійний завод зробив таке саме. Але тоді весь Радянський Союз підняли на ноги”, — сказав він.

Голова облради сказав, що буде домагатися, щоб прокуратура дала свою оцінку діям керівництва „Червоноградської” і чиновникам управлінь екології та НС.

Як повідомляло агентство, 30 січня Центральна збагачувальна фабрика „Червоноградська” злила, за попередніми даними, 25 тис. куб. м технологічної води з шлаконакопичувача, забруднивши близько 13,5 гектарів прилеглої до підприємства території.

За оцінками районного управління з питань надзвичайних ситуацій, вода може потрапити в водопровід Бендюга—Соснівка, а також в р.Західний Буг.

Облуправління екології притягнуло керівника фабрика до адміністративної відповідальності.

Фабрика перебуває в оренді у ЗАТ „Львівсистеменерго”, власником якого вважають Петра Олійника. Головою правління ЦЗФ „Червоноградська” донедавна працював Олександр Францишко, зараз — заступник міністра вугільної промисловості.

Прес тайм