З такою ініціативою до Олега Панькевича звернулися голови фракцій ВО «Свобода», «Фронт змін» та НРУ, і голова облради підтримав її.

Як відзначається у зверненні фракцій, вибори народних депутатів супроводжуються застосуванням адмінресурсу, підкупом виборців, фальсифікаціями. У деяких округах Львівщини, а також по всій Україні впродовж кількох днів після закінчення голосування ОВК свідомо затягували виборчий процес, не оголошували підсумків.

«Вважаємо, що в такій ситуації органи місцевого самоврядування мають стати на захист чесних виборів, відстояти результати, захистити народовладдя і права громадян в Україні, як це відбулося після ухвалення антиконституційного закону «Про засади державної мовної політики. Тоді в обласній раді було створено Координаційний штаб захисту державності, який зараз мав би активізувати роботу з метою захисту результатів волевиявлення громадян України», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, що 5 липня 2012 року за розпорядженням голови Львівської обласної ради Олега Панькевича було створено Координаційний штаб захисту державності України - в інтересах захисту державності України, прав і свобод громадян, передбачених статтею 10 Конституції України, внаслідок ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про засади державної мовної політики», з метою забезпечення громадської безпеки та громадського порядку під час проведення зборів, мітингів, маніфестацій, інших масових заходів. Очолив штаб голова обласної ради, до її складу увійшли представники органів місцевого самоврядування Львівщини, громадські діячі.