Депутати Львівської обласної ради вимагають від Президента України негайно відправити у відставку голів Донецької, Харківської та Луганської облдержадміністрацій за висловлювання, які спрямовані на підрив територіальної цілісності України.
Про це йдеться у зверненні, за яке сьогодні на позачерговій сесії Львівської обласної ради проголосували 66 депутатів.
У зверненні, зокрема, зазначається: „Через дії певних представників вищих органів влади України, у тому числі Президента України Леоніда Кучми виникла загроза розколу української держави”.
„Висловлюємо глибоке обурення намірами окремих керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та лідерів політичних організацій кількох східних та південних регіонів України щодо проведення процедур відокремлення від Української держави, проголошення автономних територій”, — йдеться далі.
Депутати висловили переконання, що „такі дії сепаратистів спрямовані на насильницьку зміну Конституційного ладу в Україні та захоплення державної влади”.
„Територія України є цілісною та недоторканою. Ми нікому не дозволимо знищити державний суверенітет України, розпалити міжрегіональне протистояння”, — наголошується у зверненні .
Депутати облради також вимагають від Генпрокуратури та СБУ якомога швидше завершити розслідування кримінальних справ за фактами зазіхання на територіальну цілісність та недоторканість країни.