Позбавлення Галини Юрків депутатських повноважень, за яке так охоче проголосувала більшість депутатів облради, в тому числі й всі депутати – державні обласні чиновники, обернулося для останніх неприємним сюрпризом.

На останній сесії облради 60 голосами (тобто мінімальною більшістю за умови абсолютної кількості 119, а не 120 депутатів) було прийняте рішення про притягнення до відповідальності обласних чиновників за невиконання обласних програм розвитку, а точніше за те, що останні не зуміли освоїти кошти обласного бюджету, які були виділені на програми розвитку області.

Нагадаємо, що пропозицію вніс на голосування депутат від БЮТ Ростислав Новоженець. Проте не лише він, а більшість депутатів під час сесії висловили обурення з приводу бездіяльності львівських чиновників. Адже неосвоєння державних коштів в 2007 році сягнуло цифри 14 млн. грн.

Повернутися до цього голосування нас спонукала інша тема. Нагадаємо, що в складі Львівської облради обласне чиновництво представлене дуже  потужно. Частина державних чиновників- депутатів облради свого часу навіть утворили депутатську групу «Нова Галичина», яка позиціонує себе як "борці з корупцією", а також  вимагають від інших дотримуватися закону та не бути рагулями.

Проте коли в стінах облради, можливо вперше за всю історію цієї каденції, постало питання, яке безпосередньо торкнулося корпоративних інтересів "слуг народу", всі вони сховалися в кущі. НІХТО (!) з чиновників-депутатів не підтримав пропозицію Ростислава Новоженця.

Серед тих, хто не голосував, але був присутній на сесії: Батенко, Вовк, Паска, Федак, Подляшецька, Пшевлоцький, Хвойницький, Христинич, Дейнека та ін. Голосували "проти": Ганущин та Пітко. Що цікаво, не підтримали дане рішення також більшість депутатів міжфракційного об’єднання "Наша Україна". Наприклад, не голосували за це рішення Олесь Старовойт, Олег Немчинов, Валерій Калинюк, Тарас Колтик, Ярослав Рущишин, голосували "проти" депутати Святослав Яворівський та Леонід Мельник. Загалом із 103 присутніх на сесії депутатів "за" рішення проголосувало 60 депутатів, "проти" – 6, утрималося – 2, не голосувало 35.

Тепер слово за т.в.о. голови Львівської ОДА Миколою Кметем. Адже прийняте рішення буде скеровано до нього. І він повинен відреагувати на це рішення, проаналізувавши результати роботи своїх підлеглих і наказавши несумлінних чиновників доганами, попередженнями, а можливо навіть і звільненням із займаних посад.