Як повідомляє кореспондент Вголосу, за створення такого парку проголосували 79 депутатів.

Це питання обговорювалося тривалий час.

Фракція «Свобода»  виступила проти основного варіанту рішення, заявивши, що у ньому багато порушень законодавства.

Натомість «Свобода» запропонувала альтернативний проект рішення, який передбачав обговорення цього питання з громадами, де буде створюватися парк. Однак він набрав лише 51 голос, що недостатньо для  прийняття рішення.   

Як зазначила на сесії керівник фракції « Свобода» Ірина Сех, місцеві громади проти створення такого парку. За її словами, по-перше, обласна рада не має повноважень приймати якісь рішення зі створенні національного парку, а, по-друге, законодавчо взагалі не виписана процедура створення такого парку.

Натомість депутати  таки прийняли основний проект рішення, внісши у нього поправку – «погодити» створення парку змінили на «підтримати»…

У підготовці проектних матеріалів щодо  створення НПП “Пам’ятка Пеняцька” взяли участь: Національний лісотехнічний університет України, Інститут екології Карпат НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівська облдержадміністрація, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області, Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства, Головне управління земельних ресурсів у Львівській області і його органи на місцях.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 01.12.2008 року № 1129/2008 „Про розширення мережі територій національних природних парків та інших природно-заповідних об'єктів" на території Львівської області передбачено створення національного природного парку „Пам'ятка Пеняцька".

До парку повинні увійти території 29 міських, селищних і сільських рад Золочівського, Бродівського, Буського районів.

НПП буде охоплювати територію фізико-географічних районів Гологір і Вороняків, що разом із Розточчям та Кременецькими горами (Тернопільська область) формують північно-західний край Подільської височини. На цій території сформувалися унікальні осередки рослинних угруповань, а також букові лісостани, що ростуть на північно-східній межі ареалу й становлять особливу цінність у загальноєвропейському масштабі. Тут бере початок р.Західний Буг, що має міждержавне значення. Ця територія належить до найцінніших у природничому та культурно-історичному аспектах територій України. Тут поширено понад 200 видів рослин різного статусу охорони (Червона книга України, Європейський список, Бернська конвенція, регіонально рідкісні види).