Відповідний проект рішення потрапив до порядку денного чергової сесії ЛОР під номером 50.

«Те, що українці за національністю в Україні протягом 19 років не стали господарями на своїй землі, тобто не контролюють владу, не мають можливості опікуватися і розвивати належним чином мову, культуру, звичаї і традиції, це, на жаль, є доконаний факт. Але після приходу до влади Януковича де українізація в Україні взагалі набула загрозливих масштабів. І потрібно бити у всі дзвони», - каже Новоженець.

«Піврічний період Віктора Януковича при владі ознаменувався не тільки промосковською політикою і згортання процесів українського національного відродження, а головне грубим порушенням національних прав українців в Україні. Ситуація із порушенням прав настільки загострюється, що, на моє глибоке переконання, це може призвести до вибуху в державі і серйозного національного протистояння. Бо українці врешті-решт з таким станом миритися не будуть», -наголосив депутат.

У зверненні зокрема сказано: «З метою недопущення міжнаціонального протистояння, відновлення історичної справедливості і забезпечення титульній нації належного представництва в органах державного управління та відновлення всіх національних прав українців закликаємо громадськість рішуче протестувати проти антиукраїнської політики чинної влади всіма законними методами».

Автор заяви також пропонує звернутися до виборців з тим, щоб 31 жовтня на виборах до органів місцевого самоврядування «не дати жодного голосу ворожій до українства Партії регіонів та її сателітам і протистояти спробам влади фальсифікувати результати виборів».

Копію цього звернення Ростислав Новоженець пропонує скерувати генеральному секретарю Ради Європи.

«Наскільки ми знаємо Рада Європи вважає основним своїм завданням опікуватися правами людини. Є декларація прав людини. Є європейська конвенція з прав людини… Але вони слідкують більше за тим як дотримуються права національних меншин. Їм навіть не спаде на думку, що права корінної титульної нації тут порушуються дійсно і реально. А для національних меншин тут просто рай», - зазначив депутат.

Засідання сесії Львівської обласної ради відбудеться 8 серпня.