За це рішення під час сесії Львівської облради сьогодні проголосували 90 депутатів, передає кореспондент Вголосу.

У зверненні йдеться про те, що під керівництвом нинішньої влади Україна фактично рухається «до маріонеткової терористичної диктатури найбільш шовіністичних та україно ненависницьких кіл».

Депутати також наголосили, що голосування за антиукраїнський мовний закон та підписання його Володимиром Литвином остаточно зганьбило парламентаризм у країні і засвідчило відсутність державницького мислення та національного усвідомлення.

Крім того, депутати пропонують відновити графу національність у паспорті, а також ввести обовязковий іспит з української мови для посадовців.

Львівські народні обранці закликали майбутню проукраїнську більшість у парламенті зліквідувати ганебні наслідки правління режиму у сфері законодавства, внутрішньої та зовнішньої політики та гуманітарній царині.

Крім того, Львівська обласна рада прийняла рішення звернутися до Вищого адміністративного суду України з позовом до Верховної Ради з позовом про визнання дій ВРУ та щодо підготовки та прийняття нею Закону «Про засади державної мовної політики» протиправними і такими, що вчинені з порушенням Конституції України «Про регламент Верховної Ради».

У випадку підписання Президентом України мовного закону та набуття цим Законом чинності депутати вирішили звернутися установленому порядку до Конституційного суду України про визнання неконституційним Закону «Про засади державної мовної політики».