Про це повідомив депутат ЛОР Михайло Барбара під час прес-конференції сьогодні.

Він зазначив, що одним із обов‘язків країни є захищати своїх громадян. І хоча Іван Дем‘янюк наразі не має громадянства жодної країни, він все ж є корінним українцем, тому Україна, на думку депутата, повинна надати йому відповідну юридичну підтримку і добитися його звільнення.

«Ми відправимо своє звернення до МЗС і нехай вони перестануть займати позицію страуса і говорити «моя хата скраю», - зазначив Михайло Барбара.

Заступник голови УРП Ростислав Новоженець зазначив, що на звернення депутатів під час сесії обласної ради 2009 року, яке було скеровано до президента, прем‘єр-міністра, голови Верховної Ради та Міністерства закордонних справ прийшла лише одна відповідь від Міністерства закордонних справ. На рівні заступника директора договірно-правового департаменту на прізвище Пахіль МЗС відповіло так: «Позиція України на підтримку Дем‘янюка може негативно позначитись на іміджі нашої держави».

Депутати вважають, що оскільки керівників німецьких концтаборів у ФРН було виправдано та виплачено їм моральну компенсацію за сталінські репресії, то утримування звичайного охоронця під вартою – це «відвертий фарс».

«Ми думаємо, що вся ця справа лопне, як мильна бульбашка, розіб‘ється в тріски. Але країни-змовниці, які хочуть перекинути всю вину за вбивств євреїв на Україну не зупиняться. Іспанці вже вимагають екстрадиції Івана Дем‘янюка до їх країни, оскільки він нібито вбив знищив 150 іспанців. Наша влада повинна допомогти уродженцю України відстояти свою честь та забезпечити йому гідні умови для життя», - сказав Ростислав Новоженець.

Нагадаємо, що нещодавно розсекречені документи ФБР поставили під сумнів ключовий доказ проти Івана Дем'янюка.

Як повідомлялось, суд над Іваном Дем‘янюком почався 30 листопада 2009 року, хоча адвокати наполягали, що їх підзахисний дуже старий і слабкий, аби витримати процес. Проте медична експертиза визнала його достатньо здоровим, аби бути присутнім на суді.

У 1988 році Дем‘янюка було засуджено в Ізраїлі до страти за злочини проти людства, проте в 1993 році звинувачення з нього були зняті. Як з`ясувалося, його прийняли за іншу людину. Але в ході слідства ізраїльська влада зібрала інші докази добровільної співпраці І.Дем‘янюка з нацистами.

Сам Іван Дем‘янюк не згоден з висунутими звинуваченнями. За його словами, з 1942 по 1945 роки він сам був поміщений до концтабору як військовополонений.

У січні один з тих, хто вижив у концтаборі «Собібор» не впізнав охоронця в Дем‘янюку.

Передбачається, що процес завершиться в травні 2010 року.

У випадку, якщо він доживе до закінчення нинішнього розгляду і буде визнаний винним, термін його ув'язнення у багато разів перевищить вік світової цивілізації і складе 435 000 років.