За звернення проголосували 70 депутатів (НСНУ – 18, БЮТ – 5, НРУ – 8, «Свобода» – 9, «Пора» – 6, УНП – 8, КУН – 6, ПППУ – 5, ХДС – 4, позафракційні – 1) із 93 присутніх, 1 утримався, 22 не голосували.

Голова обласної ради Мирослав Сеник на початку сесійного засідання зазначив, що сьогодні схожі звернення розглядають у Тернопільській та Івано-Франківській обласних радах.

Думки депутатів переважно сходилися на одному: щоб не допустити в Україні можливості обрання Президента країни в парламенті. Проте гостру дискусію викликала можливість створення коаліції БЮТ та ПР.

Депутати він НСНУ та ВО «Свобода», зокрема Олег Паска, Ірина Сех, Олег Панькевич, звертали увагу БЮТівців на їхні попередні обіцянки, що жодної коаліції з ПР не може бути. Вони нагадали про усі спільні дії БЮТ і ПР у Верховній Раді, котрі, за їх словами, спричиняли до дестабілізації ситуації в країні, зокрема голосування за обмеження повноважень Президента, відставку міністра закордонних справ Володимира Огризка тощо.

У свою чергу представники фракції БЮТ у ЛОР нагадали «нашоукраїням» про колишні кроки їхнього керівництва увійти в союз з Партією Регіонів. Зокрема депутат Наталія Лаврецька згадала про деякі законопроекти, котрі голосувалися у Верховній Раді і були спрямовані на покращення ситуації в країні, однак через не голосування нардепів з НСНУ та ПР, ці закони не були прийняті. Також згадувався Меморандум про порозуміння між владою і опозицією, котрий свого часу підписував Президент Віктор Ющенко, тодішній прем’єр-міністр Юрій Єхануров та лідер «регіоналів» Віктор Янукович. За словами Лаврецької, сьогодні не потрібно піаритися на звинуваченнях БЮТ.

Депутат Ростислав Новоженець визнав, що у разі створення коаліції БЮТ та Партії Регіонів, БЮТівці порушать свою передвиборчу програму, коли заявляли, що такої коаліції не може бути. Натомість, він також звернув увагу на колишні спроби керівництва НСНУ вступити в союз з «регіонами». Як висновок, за словами Новоженця, сьогоднішню Верховну Раду потрібно розпустити, оскільки вона є «неукраїнською за національністю і антиукраїнською за своєю суттю і змістом».

«ВРУ – це філія держдуми Росії», - зазначив Новоженець, запропонувавши українській владі зняти з реєстрації Партію Регіонів і Компартію у разі розпуску парламенту.

Натомість депутат обласної ради від «Свободи» Олег Тягнибок, котрий, зауважимо, рідко з’являється на засіданнях сесії ЛОР, запропонував БЮТу і НСНУ вирішувати свої особистісні проблеми де-інде. «Свобода», за його словами, давно передбачала таку ситуацію і попереджала політичні сили про можливість такого сценарію, коли НСНУ і БЮТ набирали до своїх списків «есдеків і медвечуків».

З трибуни обласної ради Тягнибок звертався до українського народу, котрий мав змогу дивитися пряму трансляцію сесії, і закликав людей вийти на вулицю і «якщо треба – брати коси і вила і знімати ту владу до того часу поки в Україні буде встановлена українська влада, яка буде дбати про національні інтереси».

Після тривалих дискусій депутатів Мирослав Сеник запропонував прийняти звернення вцілому без поправок, щоб зберегти його головну мету. За прийняття звернення проголосувало 70 депутатів.

КОМЕНТАР:

Людмила Козак, голова фракції БЮТ у Львівській облраді, заступник голови обласної ради:

- Народ хоче стабільності та виваженості, він вже не хоче криз.  Політична ситуація дійсно є тяжкою. Але такою її зробили ті, хто ніяк не міг знайти точок дотику, хто власні амбіції вважає вищими за інтереси нації. Виходить парадокс – всі визнають, що криза є, але судячи із сьогоднішньої дискусії - не треба нічого робити, нічого не чіпати, а тільки надсилати звернення.

Розмови про широку коаліцію почалися не сьогодні і не вчора, а ще в 2005 році, коли Президент України підписав меморандум порозуміння між владою та опозицією із Віктором Януковичем. Якщо говорити мовою фактів, то Юлія Тимошенко не підписувала жодного з цих документів.

Таким фактом також є і позавчорашнє голосування у Верховній Раді – 15 законопроектів, які спрямовані на подолання кризи і які були схвалені на всеукраїнській нараді за участю понад 10 тисяч сільських голів, були провалені зусиллями Партії регіонів та частиною БНУНСу. Про це ніхто не говорить, а це були реальні кроки спрямовані на подолання кризи.

Багатьом подобається сам процес, а не результат – покричати, пообзивати, навішати ярликів. Завдяки таким ура-патріотам Львівщина стала справжньою страшилкою для всієї України та й у Європі наш регіон сприймають з пересторогою. А ми хочемо приймати Євро-2012.

Люди зневірились та хочуть спокою, їх не цікавить печерний популізм та демагогія, бо їх зрадили усі разом – перший раз, коли Ющенко подав кандидатуру Януковича на прем’єра. Тоді ми не скликали сесію і не засуджували президента за такі дії. Другий раз зрадили, коли Ющенко підписував з регіоналами, комуністами та соціалістами універсал національної єдності. Де тоді були протест наших колег? Всі мовчали, бо вибори були далеко. А зараз всі дружно протестують проти створення лише можливої коаліції в парламенті. Хіба ми не про єдність Сходу і Заходу з вами говорили у 2004 році? Хіба не до того закликав Президент Віктор Ющенко. Хочу зацитувати слова президента: «Стабільність ми можемо отримати від політичної згоди трьох політичних гравців – Партії регіонів, БЮТу і НУНСу.

фото: newsland.ru