За це рішення під час сесії ЛОР проголосували 65 депутатів, передає кореспондент Вголосу.

У зверненні йдеться про те, що після виведення Державної екологічної інспекції України зі складу Мінприроди питання виконання ДЕІ моніторингових досліджень на державному рівні не було врегульовано, тобто Міністерство продовжувало координувати роботу системи, але вже не мало змоги виконувати дослідження. Державна екологічна інспекція України (ДЕІ) до складу суб’єктів державної системи моніторингу уведена не була.

У Львівській області єдиним джерелом моніторингової інформації щодо якості поверхневих вод та ґрунтів у місцях видалення відходів (50%) та 100 % інформації щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, скидів стічних вод у водні об’єкти, стану ґрунтів різного призначення є ДЕІ в області.

«Слід зазначити, що відсутність результатів проведеного моніторингу навколишнього природного середовища унеможливлює ефективну роботу системи моніторингу та прийняття рішень, зокрема, щодо першочергових природоохоронних заходів, які необхідно здійснити на відповідній території», – йдеться у зверненні.

Львівська облрада просить ввести до переліку суб’єктів системи моніторингу довкілля Державну екологічну інспекцію України, а також визначити правовий статус Регіональних центрів моніторингу природного довкілля, забезпечити їх функціонування в областях, надати повноваження з координації роботи обласних систем моніторингу природного довкілля.