На розгляд облради пропонувалось 2 звернення. Одне те, що напрацювала тимчасова контрольна комісія на чолі з Ларисою Федорів, інше – альтернативний варіант. 

Як пояснив голова облради Мирослав Сеник, альтернативне рішення підготували депутати облради.

Рішення комісії підтримали лише 56 депутатів, що недостатньо для його прийняття.

Натомість альтернативний проект підтримали 97 депутатів.

Згідно з рішенням Львівська облрада вирішила: 

1.  Звернутися до Президента України та Верховної Ради України щодо законодавчої ініціативи подання проекту Закону України "Про правову оцінку  злочинів  тоталітарного  комуністичного  режиму  на  території України" (звернення додається).
2.   Звернутися до Управління СБУ у Львівській області (С.Курман) з проханням,        відповідно     до     Указу     Президента     України     від 23.01.2009 р. №   37/2009    "Про   розсекречення,   оприлюднення   та вивчення        архівних документів,        пов'язаних       з        українським визвольним     рухом,     політичними репресіями   та   голодоморами   в Україні",    розсекретити      інформацію      про діяльність    Львівського обласного відділу 2-Н та інших структурних підрозділів НКВД, МГБ, КДБ, які здійснювали репресії на території колишньої Дрогобицької та Львівської   областей   проти   цивільного   населення,   воїнів   УПА   й українського підпілля.
3.   Підтримати  прийняття  Закону  України  "Про  ліквідацію  символів тоталітаризму і комуністичного режиму".
4.  Районним радам, виконкомам сільських, селищних та міських рад Львівської області:
4.1.  Сприяти КП «Доля» у виявленні та гідному перепохованню останків учасників другої світової війни.
4.2.     Провести інвентаризацію архітектурно-будівельних     об'єктів (пам'ятники,   обеліски,  стели,  барельєфи  тощо),  які  містять  символи тоталітарного   комуністичного   режиму   та   відповідно   до   чинного законодавства ініціювати  демонтаж  тих з  них,  які  не  належать до об'єктів культурної спадщини та не охороняються Законом.

5.  Львівській обласній державній адміністрації (М.Кміть) активізувати діяльність обласної    міжвідомчої    комісії у справах увічнення жертв війни та політичних репресій щодо пошуку та інвентаризації місць поховань жертв репресій та учасників бойових дій, кладовищ та окремих могил воїнів другої світової війни.

6.  Контроль за виконанням рішення покласти на голову обласної ради М.Сеника.
Голова обласної ради

Подаємо повний текст звернення:

«Це звернення є виявом прагнення до вшанування пам'яті мільйонів невинних жертв, які трагічно загинули внаслідок злочинної діяльності на українських землях комуністичного режиму.

Зі встановленням в Україні радянської влади репресії проти етнічного населення набрали методичного, масового характеру згідно з комуністичною ідеологією та ленінсько-сталінською доктриною розгортання класової боротьби. Варто лише згадати, що за 68 років більшовицької окупації знищено десятки мільйонів українців.

Апогеєм цієї трагедії став голодомор 1932 - 1933 років. Це антилюдське, варварське за своєю суттю, явище врешті-решт знайшло належне потрактування в статті першій Закону України "Про Голодомор 1932 - 1933 років в Україні", де чітко констатовано факт: "Голодомор є геноцидом українського народу"!

Проте у названому Законі не знайшли належної правової оцінки злочинні дії апологетів комуністичної ідеології і більшовицька практика масових злочинів проти людства. Вони особливо жорстоко проявилися в організації голодоморів 1921 - 1923, 1932 - 1933, 1946 - 1947 років, масових репресіях, висланнях і засланнях членів сімей та родичів учасників визвольного руху. На жаль, і досі не встановлено міри моральної відповідальності теперішньої Комуністичної партії України як ідеологічно-духовної спадкоємиці КПРС, що була носієм злочинної марксистсько-ленінсько-сталінської ідеології, втіленням практики масового політичного терору.

Злочини комуністичного режиму в Україні виявилися безпосереднім наслідком втілення комуністичної ідеології. Жахливі форми і методи їх здійснення належать до військових злочинів та злочинів проти людства і не можуть мати терміну давності!

«Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Президента України та Голови Верховної Ради України з пропозицією ініціювання подання проекту Закону України щодо правової оцінки злочинів тоталітарного комуністичного режиму на території України.

Також звертаємо увагу на необхідність:

поширити поняття "протиправності" щодо публічного заперечення Голодомору для застосування його як норми Кримінального кодексу України;

- дати політико-історичну та гуманітарно-правову оцінку діяльності КПРС і Компартії УРСР та їх нинішніх ідеологічних спадкоємців, визначити їх відповідальність, зокрема за антиукраїнську діяльність з подальшим законодавчим усуненням з політичного поля України всіх громадсько-політичних та партійних організацій, які сповідують марксистсько-ленінську тоталітарну комуністичну ідеологію;

звернутися за підтримкою до парламентів тих країн, які постраждали від наслідків тоталітарних комуністичних ідеологій, щоб спільними зусиллями розпочати підготовку до Міжнародного суду над злочинами комуністичних режимів.

Ми звертаємося до демократичної громадськості України, до всіх людей доброї волі, аби запобігти безпам'яттю і зупинити інерцію страху й безвідповідальності у суспільстві. Закликаємо громадські організації та органи місцевого самоврядування всіх рівнів рішуче підтримати дух нашого Звернення і вжити належних заходів з увічнення пам'яті жертв трагічних сторінок комуністичного народовбивства та притягнення до правової відповідальності носіїв ідеології злочинного комуністичного режиму».

фото: cun.org.ua