Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

У зверненні зазначається:

У зв’язку з численними зверненнями органів місцевого самоврядування щодо незадовільного стану казначейського обслуговування, Дорадча ради при голові Львівської обласної ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування та органів місцевої виконавчої влади та міські голови Львівщини звертається до Вас з проханням вирішити проблему безпідставних затримок та блокування Державною казначейською службою України платежів з місцевих бюджетів.

З середини липня поточного року територіальні органи Державної казначейської служби України фактично блокують проведення платежів органів місцевого самоврядування за видатками місцевих бюджетів. При наявності достатнього фінансового ресурсу в місцевих бюджетах на теперішній час залишаються непогашеними значні обсяги бюджетних зобов’язань.

Сьогодні не лише у Львівській області, а й в усіх регіонах країни, внаслідок дій Державної казначейської служби, склалася парадоксальна ситуація коли органи місцевого самоврядування при наявності коштів на своїх рахунках не можуть профінансувати видатки на житлово-комунальне господарство, транспорт, утримання установ бюджетної сфери та соціальної інфраструктури, здійснювати повноцінне забезпечення дорожнього господарства та сфери благоустрою тощо.

Це вже призводить до зупинки робіт з ремонту шкіл, дитячих садочків, установ соціального забезпечення та захисту, реконструкції, ремонту, будівництва вулиць та доріг комунальної власності, об’єктів житлово-комунального господарства та благоустрою тощо. Крім того, дії Державної казначейської служби ставлять під загрозу підготовку до опалювального сезону.

Дорадча рада при голові Львівської обласної ради з питань взаємодії органів місцевого самоврядування та органів місцевої виконавчої влади та міські голови Львівської області просить терміново вирішити проблему забезпечення Державною казначейською службою України своєчасного та в повному обсязі проведення платежів з місцевих бюджетів.