Депутати Львівської обласної ради звернулися до президента України Віктора Ющенка, лідерів національно-патріотичних сил та народу України з приводу політичної ситуації в Україні та на Львівщині.

Відповідне рішення було прийнято на позачерговій сесії сьогодні.

«За» відповідну заяву проголосувало 97 з 105 депутатів.

«Утримались» від голосування 5 депутатів фракції ВО "Свобода".

Фракція ВО "Свобода" пропонувала свої поправки до тексту заяви, однак жодна з них не була підтримана депутатами.

Подаємо повний текст заяви:

«Події останніх днів викликають глибоку стурбованість української громадськості.

Так звана "антикризова коаліція" розпочала масштабний наступ на свободу та демократію, намагаючись нівелювати усі наші здобутки, цілковито узурпувати владу в Україні.

20 березня з порушенням правових норм було проведено обшук помешкання лідера "Народної Самооборони". Генеральна прокуратура намагається зробити все, щоби обмежити його пересування по Україні. Були здійснені цинічні спроби підкинути зброю та вибухівку в офіси громадських організацій - противників режиму.

Тривогу викликає поведінка правоохоронних структур. Демонстрація сили та буквальні погрози до опозиції з вуст міністра внутрішніх справ України Цушка, закриття кримінальних справ щодо одіозних представників режиму Кучми - Медведчука - Ківалова, Щербаня, Білоконя, Боделана, Сала та інших свідчать, що так звані "антикризовики" не виключають силового варіанту вирішення протистояння, вони готуються до війни з власним народом.

Спостерігаємо спроби посилення цензури у засоби масової інформації, у тому числі - державні, тиск на незалежну думку та свободу слова.
На жаль, ми змушені констатувати черговий приклад політичної зради - на цей раз лідера ПППУ Анатолія Кінаха, який спокусився обійняти посаду міністра економіки в уряді Януковича.

На ці виклики ми відповімо єдністю наших національно-патріотичних рядів, нашою відвертою політичною позицією. Ми наголошуємо, що Львівська обласна рада була і залишається оплотом українськості та демократії на Львівщині, відповідальною владною інституцією, яка не допустить реваншу злочинного режиму.

Сьогоднішня більшість у Верховній раді сформована шляхом зради, підкупу і брехні. Вважаємо, що тільки позачергові вибори дадуть змогу стабілізувати ситуацію в Українському парламенті і в державі в цілому.

Закликаємо лідерів політичних сил українського національно-патріотичного табору усвідомити наростаючу загрозу не тільки для демократії, але й для Української державності. Маємо об'єднатися і разом зупинити антиукраїнський реванш!»