За це рішення під час сесії Львівської облради проголосували 76 депутатів, передає кореспондент Вголосу.

У зверненні йдеться про те, що вказаний вище Закон, прийнятий Верховною Радою України  4 липня 2013 року, є неефективним за змістом та лобістським за своєю формою.

«Унаслідок набуття чинності цього Закону, з 1 вересня 2013 року імпортери автомобілів змушені будуть сплачувати з нових легкових автомобілів від 4,73 до 30,2 тис. гривень, з уживаних – від 9,5 до 60,5 тис. гривень (залежно від об'єму двигуна). Плата для решти видів нових транспортних засобів становитиме 8,8 -14,74 тис. гривень, а вживаних – 17,6 - 29,4 тис. гривень, залежно від їх маси. Можна зробити висновок, що непомірне та економічно необґрунтоване підвищення ціни на автомобілі ляже на плечі українських споживачів», - наголошують депутати ЛОР.

Вони наголошують, що підвищення утилізаційного збору призведе до суттєвого скорочення обсягів реалізації автомобілів в Україні та зменшення надходжень до Державного бюджету України.

«Через те, що, відповідно до чинного законодавства, утилізаційний збір не має цільового призначення, не існує жодних гарантій, що кошти, отримані від його сплати, будуть скеровані саме на утилізацію автомобіля в майбутньому. Таким чином, нововведення є просто новою формою обкрадання власного народу в умовах кризового стану української економіки», - наголошують депутати.

Крім того, прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм», на думку депутатів, ускладнить стосунки України з країнами СОТ.