Як повідомляє кореспондент Вголосу, відповідне звернення підтримали 70 депутатів.

У своєму зверненні депутати висловлюють занепокоєння ситуацією, яка складається в молодіжному середовищі у зв’язку з ініціативою Уряду обмежити права молоді шляхом зниження вікового цензу.

У тексті звернення зокрема зазначається: «Антимолодіжним та антиукраїнським Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України розроблені зміни до статті 1 Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” щодо зменшення віку молоді з 35 до 29 років. Розцінюємо такі ініціативи як черговий наступ на права громадян України та порушення норми статті 22 Конституції України, відповідно до якої при прийнятті законів або внесенні змін до чинного законодавства не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Депутати вважають недопустимим вирішення питання економії бюджетних коштів і згортання молодіжних програм за рахунок обмеження законодавчо встановлених прав та гарантій молодих Українців.
У провідних європейських країнах, зокрема в Німеччині, Австрії, Італії, Данії, Великобританії, Ірландії граничний вік молодої особи становить 35 років. Згідно із статистичними даними, вікова група молоді в різних країнах складає до 40 років.

Враховуючи вищезазначене, Львівська обласна рада звертається до керівництва Верховної Ради України із вимогою не допустити ухвалення змін до статті 1 Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” щодо зниження вікового цензу молоді з 35 до 29 років.

Депутати звертаються до Президента України з пропозицією вжити всіх необхідних заходів, щоб припинити антимолодіжну вакханалію керівництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, яке намагається знищити молодіжний рух, позбавити молодь доступом до житла шляхом зменшенням віку молоді".