Львівська обласна рада розгляне на сесії питання про антиукраїнські заяви президента Республіки Польща Анджея Дуди та віцемаршалка Сейму РП Малґожати Госевської з нагоди чергової річниці трагедії Гути Пеняцької. Проект звернення до центральних органів влади  з цього приводу подав до облради голова фракції ВО “Свобода” Олег Панькевич 2 березня 2021 року.

Про це інформує пресслужба Львівської обласної організації ВО "Свобода".

“Сьогодні зареєстрував у Львівській обласній раді проект звернення до центральних органів влади щодо антиукраїнських висловлювань президента Республіки Польща Анджея Дуди та віцемаршалка Сейму РП Малґожати Госевської у чергову річницю трагедії Гути Пеняцької на Львівщині. Маю надію, депутати підтримують нашу позицію й не мовчатимуть на приниження гідності України й українців. Сподіваюся також, що наш голос почують в Києві, бо наразі державна влада ніяк не реагує на такі прояви ворожості та антиукраїнську пропаганду. Вони не усвідомлюють, що перш ніж сподіватися на повагу від світу, треба самим поважати себе, свою державу й свій народ”, – зазначив Олег Панькевич.

У зверненні йдеться, що українофобські заяви польських посадовців принижують українців та розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

“Вимагаємо від СБУ провести розслідування з приводу заяв та дій польської сторони щодо можливої загрози національній безпеці.

Вимагаємо від Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів, МЗС висловити позицію держави щодо цих наклепницьких заяв.

З метою встановлення історичної справедливості та задля українсько-польського порозуміння закликаємо владу організувати міжнародні наукові конференції та сприяти дослідженням на цю тему.

Ми схиляємо голови перед невинними жертвами, молимось за душі всіх вбитих поляків та українців”, – зазначено в документі.

Нагадаємо, Львівська обласна організація ВО «Свобода» оприлюднила заяву щодо антиукраїнських висловлювань президента Республіки Польща Анджея Дуди та віцемаршалка Сейму РП Малґожати Госевської з нагоди чергової річниці трагедії Гути Пеняцької на Львівщині.