Депутати винесли на розгляд лише одне питання – про звернення депутата Львівської обласної ради п. Володимира Тістика щодо проведення перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на Рава-Руському місці провадження діяльності (МПД) державного підприємства «Укрспирт» (Рава-Руський спиртзавод), передає прес-служба ЛОР.

До участі в засіданні депутати запросили головного державного санітарного лікаря Львівської області, начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області, представників департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, а також представників прокуратури та СБУ Львівської області.

Як зазначив у своєму зверненні Володимир Тістик, не зважаючи на вимоги чинного законодавства, Рава-Руське МПД ДП «Укрспирт» не проводить повної утилізації барди (відходи виробництва), а для її скидів використовує поля фільтрації, звідки згодом вивозить на навколишні поля. У зверненні наводиться низка таких фактів. Зокрема, 11 вересня 2012 року 15 тон відпрацьованої барди було злито на сінокоси на території села Липник. А 26 червня внаслідок руйнування дамби близько 2 тисяч кубометрів неутилізованої відпрацьованої барди потрапило в річку Рата, яка є притокою Західного Буга. Наступного дня, 27 червня, спеціалісти Державної екологічної інспекції у Львівській області відібрали проби поверхневих вод по всій течії річки Рата і виявили забруднення та масовий замор риби.

Також Володимир Тістик наголошує, що керівництво Рава-Руського МПД ДП «Укрспирт» не повідомило контролюючі органи про виникнення надзвичайної ситуації та не намагається усувати її причини і наслідки.

З усіх запрошених на засідання контролюючих органів прибув лише начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Роман Дасюк. Він, зокрема, повідомив депутатів, що керівництво Рава-Руського МПД ДП «Укрспирт» не допускає представників екоінспекції для проведення перевірки.

«Подібною є ситуація на всіх спиртзаводах області. Державну екологічну інспекцію у Львівській області не допускають на ці заводи для перевірок. Такі дії представники спирзаводів області мотивують тим, що вони не є юридичними особами, а лише дочірніми підприємствами «Укрспирту», який, своєю чергою, не надає згоди на такі перевірки. Але ж законодавство такої згоди не передбачає», – зазначив Роман Дасюк.

Окрім того Роман Дасюк поінформував депутатів, що екоінспекція встановила факт масової загибелі риби (58 тисяч одиниць риби), а також те, що це є наслідком витоку з полів фільтрації Рава-Руського МПД ДП «Укрспирт».

Обговоривши інформацію держекоінспекції, депутати вирішили створити робочу групу з вивчення ситуації, яка склалася на спиртових заводах Львівщини. Відповідно до рішення комісії до складу такої робочої групи включено Осипа Магура, Олександра Ганущина, Юрія Зірченка та Володимира Тістика. Також було прийняте рішення запропонувати членам комісії з питань розвитку села та АПК долучитися до робочої групи.

Іншим своїм рішення комісія вирішила звернутися до прокуратури області з проханням вжити заходів прокурорського реагування для забезпечення доступу держекоінспекції на підприємство для проведення перевірки.

Інформацію робочої групи та контролюючих органів депутати планують заслухати вже на наступному засіданні.