Про це заявив голова облради Олег Панькевич після зустрічі з представниками культури, які провели сьогодні пікет під стінами ЛОДА, вимагаючи залишити в музеї полотна Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами», які Міністерство культури планує передати до Жовківського римо-католицького костелу св. Лаврентія.

За словами Панькевича, сьогодні може відбутися позачергове засідання комісії культури з цього питання. Крім цього не оминуть це питання і на сьогоднішньому засіданні президії обласної ради.

«Думаю, ми підтримаємо звернення громадськості і тих людей, які професійно знають проблему збереження пам’яток. Тут зібралися люди, які не просто мають свою позицію людську чи політичну. Тут зібралися професіонали, які знають питання збереження пам’яток культури», – зазначив голова ЛОР.

Панькевич також запропонує міністру культури зробити сьогодні в обласній раді нараду з цього питання.

«Якщо не буде відповідного реагування, то делегуємо представників облради та громадськості на нараду, яка була ініційована у Жовкві», – зазначив голова ЛОР.

Відповідаючи на питання, чи є загроза подальшому нищенню спадщини Бориса Возницкього, Олег Панькевич відповів: «Ми теж переживаємо як і вся громадськість. У нас є важливі підстави такого побоювання. Думаю, було б добре, якби була проведена належна інвентаризація за участю музейників та громадськості, щоб ми чітко знали, які у нас є пам’ятки і як вони зберігаються, щоб у майбутньому не допустити їхнього знищення».

Фото: Вголос