Із привітанням до сільських, селищних голів Львівщини, депутатів місцевих рад області виступили голова облради Петро Колодій, голова облдержадміністрації Михайло Костюк. Кращі представники органів самоврядування отримали грамоти Верховної Ради України, почесні грамоти голови Львівської облради та цінні подарунки від його імені - годинники.

«Символічно, що ми зібралися в сесійній залі Львівської обласної ради, в якій започатковано славні традиції самоврядування, – зазначив у своєму виступі Петро Колодій. – Тож хай пробачать колеги з інших обласних рад, але я вважаю нашу Львівську обласну раду особливою. Саме у Львівській обласній раді запроваджено новий відлік скликань – починаючи від першого демократичного. Саме на першій сесії обласної ради вперше після десятиліть заборони було виконано гімн «Ще не вмерла Україна», а над будинком піднято синьо-жовтий прапор. Першим рішенням ради була політична Відозва до народу, в якій депутати засудили радянський режим і задекларували прагнення до революційних змін. Також Львівська обласна рада започаткувала прямі трансляції сесій. Цій традиції ми не зраджуємо досі: виборці Львівщини у прямому ефірі по телебаченню можуть стежити за процесом обговорення і ухвалення рішень, а також контролювати активність та позицію депутатів, яким вони довірили право представляти громаду в раді».

Петро Колодій зазначив, що депутати теперішнього скликання, як і їх попередники, не залишаються осторонь подій, які відбуваються в державі, вони дають належну оцінку рішенням центральної влади, заявляють про свою позицію з тих чи інших питань і вимагають змін на користь громад та українського народу загалом. «Іншими словами – ми робимо все для того, аби думку громади Львівщини почули у столиці та у всій Україні, аби з цією думкою рахувалися», – наголосив голова обласної ради.

«Ми можемо пишатися, що місцеве самоврядування Львівщини завжди було кузнею кадрів для найвищого законодавчого органу влади, а також для виконавчих органів. Так і цього року – 11 депутатів обласної ради стали народними депутатами України, і відтепер відстоюватимуть інтереси Львівщини та усіх українців у парламенті. Недавно я запросив цих новообраних депутатів, а також депутатів місцевих рад усіх рівнів, аби окреслити наші плани і домовитися про спільні дії. Серед іншого ми говорили про те, що чимало наших напрацювань в представницькому органі Львівщини можуть прислужитися усім українцям та лягти в основу нових законів України. Йшлося також про необхідність розширення повноважень органів місцевого самоврядування та законодавчу ініціативу з цього питання.

Сьогодні завдання органів місцевого самоврядування – об’єднати зусилля задля зміни законодавства, надання прав та повноважень територіальним громадам розпоряджатися своїми, чесно заробленими коштами задля розвитку території та вирішення проблем.
У Львівській обласній раді ми активно залучаємо до співпраці районні, міські, селищні та сільські ради. Зокрема, співпрацюємо в рамках Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини», а також в межах Львівської регіональної дорадчої ради. Думаю, що від цієї співпраці відчувають користь місцеві громади», – наголосив голова обласної ради.

Він також наголосив, що обласна рада активно співпрацює з громадськими організаціями, розуміючи їхню важливу роль у формуванні громадянського суспільства. Двері обласної ради завжди відчинені для представників ветеранських організацій, молодіжних спілок, для представників інтелігенції, творчих спілок та об’єднань, співпраця з якими неодноразово давала добрі плоди та служила для добра громади Львівщини.

«Самоврядування – це найбільш давня форма впорядкування суспільного життя, кращої за яку людство не придумало донині. Лише громада може обирати своїх представників і наділяти їх владними повноваженнями, аби вони боронили її права, дбали про добро й достаток. Самоврядування – це основа народовладдя, запорука міцності та процвітання держави», – зазначив Петро Колодій.