25 жовтня 2018 року депутати Львівської обласної ради підтримали звернення до Міністерства освіти і науки України, яке ініціювала фракція ВО «Свобода», щодо неприпустимості прирівнювання у шкільних підручниках Головного командира УПА Романа Шухевича до колаборантів нацизму. Депутати також закликають інші обласні ради ухвалити аналогічні рішення.

Про це повідомляє прес-служба партії.

У зверненні депутати висловлюють обурення, що участь українців у складі батальйонів «Роланд» і «Нахтігаль», а згодом і Дивізії «Галичина» представлені у затвердженому Міністерством освіти і науки у 2018 р. шкільному підручнику для 10 класу загальної середньої освіти «Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)» авторства М.М. Мудрого та О.Г. Аркуші, як «прояви колабораціонізму».

«За висновками провідних дослідників теми, учасників круглого столу істориків у Львові 23 жовтня 2018 р., у своїй діяльності, учасники вищезазначених формувань керувалися національними інтересами українського народу в боротьбі за державну незалежність, і не були колаборантами нацистського режиму», – зазначають депутати.

Як йдеться у зверненні, наявність виявлених у підручнику помилкових суджень та підходів суперечить принципам національно-патріотичного виховання учнівської молоді, а також правдивому висвітленню української історії; загрожує відродженням комуністичних та антиукраїнських міфів і кліше про українських націоналістів, як «зрадників» свого народу і «прислужників» фашизму (нацизму). У контексті інформаційного протистояння з Росією та іншими сусідами, це однозначно буде використано в боротьбі проти України і сьогодні становить серйозну небезпеку.

«Звертаємося до Українського інституту національної пам’яті щодо надання експертної оцінки четвертого пункту параграфу 33 «Національні військові формування в німецькій армії. Прояви колабораціонізму» підручника для 10 класу загальної середньої освіти «Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)».

Вимагаємо від Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти: відкликати тираж підручника для 10 класу загальної середньої освіти «Історія: Україна і світ (інтегрований курс, рівень стандарту)» авторства М.М. Мудрого та О.Г. Аркуші, і вилучити у четвертому пункті параграфу 33, на с. 244 уточнююче формулювання: «Прояви колабораціонізму», а назву подати у наступній редакції: «Національні військові формування в німецькій армії» та внести необхідні правки у текст підручника; внести зміни у навчальні програми для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів щодо неприпустимості прирівнювання батальйонів «Роланд» і «Нахтігаль», а згодом і Дивізії «Галичина» до колабораціоністів», – вимагають депутати.

Зазначимо, що історики на круглому столі у Львові 23 жовтня також звернулись до Міносвіти щодо внесення змін у скандальний підручник.