Нагадаємо, через суди та органи юстиції відбувається блокування участі у місцевих виборах найбільшої ВО «Батьківщина» Львівщини.

«Усі наші спроби вирішити це питання у правовому полі – наприклад через Апеляційний суд Київської області, звелися до того, що засідання призначене на 7 жовтня і зрозуміло чому – перешкодити політичній силі взяти участь у місцевих виборах, - сказав під час виступу голова ЛОПО ВО «Батьківщина» Роман Ілик. - А Печерський суд так і досі не розглянув справу по суті – засідання переноситься уже двічі через банальну причину - неявку до суду екс-голови, зрадника, коаліціянта - Деньковича, який вже давно не є ані членом партії, а ні членом фракції. Останній розуміє, що рішення суду буде не на його користь, тому весь час затягує судовий процес. Одночасно ми проводили акції протесту – мітинги, пікети, зібрали близько 50 тисяч підписів по всій Львівській області під зверненням до міністра юстиції Лавриновича. Я особисто в складі групи народних депутатів України передав ці листи до пана міністра юстиції. Ми подали понад 20 скарг на незаконні рішення судів та юстиції, та лише на дві отримали формальну відписку».

За його словами, усі маніпуляції влади, в тому числі місцевої, бажання подати ситуацію так, наче це непорозуміння в середині партії, насправді має на меті одне - здійснити політичне рейдерство і усунути Львівську "Батьківщину" від участі у місцевих виборах.

Обласні депутати засудили незаконні дії начальника Головного управління юстиції у Львівській області А.Багряка, який всупереч законодавству, моралі та етикету держслужбовця, порушуючи статтю 60 Конституції України, «виконує явно злочинні розпорядження та незаконні рішення судів».

Сьогодні Андрій Багняк мав виступити на засіданні сесії ЛОР щодо правомірності відмови у реєстрації політичних партій та їх місцевих осередків. Однак він прислав обласні раді відповідь, у якій зазначив, що реєстрація партійних осередків перебуває у виключній компетенції управлінь юстиції.

Також Львівська обласна рада звернеться до посольств іноземних держав в Україні щодо неприпустимості згортання демократії, та втручання влади у діяльність партій.