Депутати облради стривожені ініціативою міністра культури та туризму Михайла Кулиняка скасувати норму про обов’язковість дублювання фільмів українською мовою.

За їх словами, прийняття урядом відповідної постанови спричинить зникнення української мови з кінотеатрів, оскільки дистриб’ютори, економлячи кошти, ввозитимуть в Україну копії іноземних фільмів дубльованих у Росії, відповідно, російською мовою.

Депутати зазначають, що кількість відвідувачів кінотеатрів при українському дублюванні фільмів щораз збільшується. У 2009 році ріст склав 15% - до 15 млн. осіб, порівняно з 2008 роком. А касові збори зросли на 37% - до 420 млн. грн.. Тому «для наступу на український дубляж немає жодних економічних чи гуманітарних підстав».

«Прийняття вищезгаданої постанови Урядом призведе до знищення вітчизняного кінематографа і завдасть збитків українській економіці», - йдеться у зверненні.

«Львівська обласна рада розцінює такі дії Уряду як антиукраїнські, спрямовані на порушення конституційних прав титульної нації, а також вимагає від Кабінету Міністрів України не допустити скасування норми про обов’язковість дублювання, озвучення та субтитрування українською мовою іноземних фільмів в Україні з оригіналу фільму», - вимагають депутати Львівської обласної ради.

Рішення підтримали 77 депутатів.