Депутати Львівської обласної ради звернулися до прем’єр-міністра України Віктора Януковича із вимогою звільнити міністра внутрішніх справ Василя Цушка.

«За» проголосували 93 депутати.

Текст проекту звернення озвучив депутат облради від «Нашої України» Олесь Старовойт.

«На стадіоні під час матчу у Києві відбулося масове побиття фанатів, за яким слідкувало керівництво МВС і безпосередньо сам міністр внутрішніх справ і вони ніяк не втрутилися у ситуацію», — сказано у зверненні.

У таких діях «Беркута» депутати вбачають провокацію з боку керівництва МВС з метою дискредитації України в світі, після того як було прийнято рішення про проведення в Україні Євро-2012.

Депутати пропонують розформувати «Беркут», який виявив свою непрофесійність під час згаданої події.

Раніше, 7 червня, Львівська міська рада звернулася до Президента України, прем’єр-міністра України з вимогою негайної відставки міністра внутрішніх справ Василя Цушка та переформування загону спецпризначення «Беркут» у зв’язку із подіями під час фіналу кубка України з футболу у Києві 27 травня. «За» це проголосувало 73 депутати.

Згодом редакційна комісія вилучила із тексту вимогу звільнення Василя Цушка і замінила її на вимогу покарати посадових осіб МВС.

Нагадаємо, під час фінального матчу за кубок України між командами «Динамо» (Київ) – «Шахтар» (Донецьк) з футболу 27 травня працівниками міліції за хуліганські дії затримано 22 вболівальника.