Звернення підтримали 89 депутатів, 6 не голосували. Ініціатором звернення виступив депутат облради від УНП Михайло Коваль.

У своєму зверненні депутати вимагають не приймати цей законопроект, оскільки він фактично запроваджує двомовність, що є грубим порушенням Конституції України.

Депутати також звернулися до депутатів місцевих органів влади з пропозицією розглянути це питання на позачергових сесіях та скерувати свої рішення про захист державної мови до ВРУ.

Нагадаємо, що 7 вересня 2010 року народні депутати України Єфремов О.С. (Партія Регіонів), Симоненко П.М. (КПУ) і Гриневецький С.Р. (Блок Литвина) подали до розгляду проект Закону про мови в Україні. У пояснювальній записці до проекту Закону, потреба у його прийнятті обгрунтовується Конституцією України та Європейською хартією регіональних мов або мов меншин.

Також у законопроекті визначається, що "кожний громадянин України, незалежно від етнічного походження, національно-культурної самоідентифікації, місця проживання, релігійних переконань, має право вільно користуватися будь-якою мовою, вивчати та підтримувати будь-яку мову, вважати себе належним до однієї чи більше мовних груп. Допускається лише регулятивна функція держави в реалізації цих прав з урахуванням мовного розмаїття в Україні. Тим самим нині діючий принцип національної належності замінюється принципом вільного мовного самовизначення.

На практиці ж цей документ дозволяє використання російської мови, разом з українською, практично у всіх сферах життя. Наприклад, право обирати мову навчання в школі чи в дошкільних навчальних закладах матимуть батьки, у державних ВУЗах - студенти, у недержавних - власники цих закладів. Змінюються правила мовної гри у діловодстві, судах, ЗМІ, видавничій справі, бізнесі, рекламі. Стверджується, що "такий підхід відповідає нормам Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, в якій не вживається поняття національних меншин, а йдеться про традиційні мови на певній території."