За це рішення під час сесії Львівської обласної ради сьогодні проголосували 78 депутатів, інформує кореспондент «Вголосу».

У зверненні йдеться про те, що нині Україна домагається на міжнародному рівні визнання терористичними організаціями самопроголошених «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки». Таке формулювання дозволить істотно активізувати міжнародні санкції, застосовані й до самих терористичних формувань, і до Росії як держави-агресора, яка визнає та підтримує тероризм.

«Проте всередині держави на найвищому законодавчому рівні досі не визнано терористичними організаціями так звані «ЛНР» та «ДНР». Ба більше, представники Української Держави вступають в офіційні перемовини з особами, уповноваженими терористами. Водночас у цивілізованому світі це є винятково справою військових та розвідувальних структур, де здебільшого мають розглядати умови капітуляції та складання зброї», – наголошують депутати ЛОР.

У Львівській обласній раді переконані, що після визнання на законодавчому рівні «ДНР» та «ЛНР» терористичними формуваннями у світової спільноти з’явиться значно більше підстав для запровадження нових санкцій проти Росії.

Крім того, депутати ЛОР вважають за необхідне невідкладне ухвалення парламентом змін до Закону «Про боротьбу із тероризмом» та інших законодавчих актів, які дозволили б надання права Верховній Раді зарахувати організації до категорії терористичних формувань; надання права Кабінету Міністрів формувати реєстр терористичних організацій та здійснювати контроль за операціями, пов’язаними з фінансуванням та постачанням матеріальних ресурсів терористичними організаціями; надання права парламенту визначати території, на яких діють терористичні організації, зонами з особливим режимом реалізації владних повноважень, пересування населення, ведення торгівлі та здійснення соціальних виплат.

Своїм рішенням депутати Львівської обласної ради також запропонували обласним радам України розглянути на своїх пленарних засіданнях можливість ухвалення аналогічних звернень.