Депутати Львівської обласної ради звернулися до віце-прем'єра Миколи Томенка, міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка щодо необхідності доопрацювання програми предмету "Етика" з урахуванням досвіду предмету "Християнська етика" в загальноосвітніх навчальних закладах області та продовження його викладання.
Відповідне рішення депутати прийняли на засіданні сесії сьогодні.

"Ми розцінюємо, що програма предмету "Етика" не повністю враховує традиції української духовності та культурних надбань", ― йдеться у зверненні.
Депутати у зверненні зауважили, що викладання програма з предмету "Християнська етика" не викликає заперечень і узгоджена всіма діючими концесіями.
Крім цього облрада прийняла рішення продовжити вивчення предмету "Християнська етика" в 1 ― 11 класах загальноосвітніх навчальних закладах області.
Згідно з цим рішенням управлінню освіти і науки ОДА необхідно подати на погодження Міносвіти розроблені навчальні програми, посібники та підручники "Християнської етики", а також розробити рекомендації щодо введення елементів програми з предмету "Християнська етика" в дошкільних установах.

Депутати вирішили також передбачити в бюджеті на 2006 рік кошти на видання підручників з "Християнської етики" за програмою "Шкільний підручник", а також подати пропозиції Міносвіти про створення робочої групи щодо доопрацювання предмету "Етика" з урахуванням досвіду та змісту предмету "Християнська етика" і подати пропозиції Міносвіти щодо здійснення перепідготовки вчителів з базовою педагогічною освітою, які вкладають предмет "Християнська етика". Облрада також підтримала пропозицію ректора Львівського юридичного інституту МВСУ, депутата Володимира Ортинського - рекомендувати викладати "Християнську етику" у навчальних закладах 1-4 рівнів акредитації.

Прес-тайм