«Я хочу зробити звернення до Конституційного суду, бо є дуже багато питань, як цей закон трактувати. Зокрема, одна із статей закону говорить про те, що обласна рада встановлює загальний склад депутатів обласної, районної, міської рад, враховуючи рівномірність представництв від кожної адміністративно-територіальної одиниці», - поінформував Мирослав Сеник.

«А як я це можу зробити. Так як я буквально читаю, це означає, що ми повинні і ту кількість депутатів, яка іде і за пропорційними списками якось регулювати. А це в принципі неможливо, бо ми маємо в області один багатомандатний округ», - додав він.

За словами Сеника, можна встановити рівні представництва лише для мажоритарних округів. Проте і з тим є проблеми.

«Ніде не конкретизується норма, яка говорить про те, що мажоритарний округ з однаковою кількістю виборців стосується якоїсь адміністративно-територіальної одиниці, - продовжує Мирослав Сеник, - З однієї сторони говориться, що від адміністративно-територіальних одиниць має бути однакове представництво в округах, тобто місто Моршин і місто Львів має мати по два депутати. Але Львів має понад 600 тис. виборців, а Моршин 3,8 тис. виборців. Норма закону говорить, що має бути однакове представництво і чисельність виборців».

Тому Львівська обласна рада вирішила звернутися до Конституційного суду України для роз’яснення цих норм законодавства. Відповідне рішення про звернення прийматимуть депутати ЛОР на черговій сесії.