Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Зокрема, важливим є уточнення в частині пропозицій, які мають надійти від Львівської обласної ради за результатами слухання звіту про виконання бюджету.

Голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик розповів, що Львівська обласна рада планує прийняти звернення до Верховної Ради України, Бюджетного Комітету Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України у частині напрацювання механізму бюджетного фінансування обласного та місцевих бюджетів, який дозволив би забезпечити фінансову самостійність місцевих бюджетів і правове поле щодо врегулювання бюджетного процесу. За інформацією Ярослава Качмарика, на сьогодні незабезпеченість місцевих бюджетів на Львівщині становить близько 320 млн грн у захищених статтях; в обласному бюджеті є лише 64 млн грн на вирівнювання місцевих бюджетів. «Потрібна непомірно велика сума, і ми мусимо, і будемо звертатися, і будемо робити все для того, щоб захистити територіальні громади», – наголосив голова бюджетної комісії.

Також на засіданні депутати погодили низку програм, які мають фінансуватися з обласного бюджету. Зокрема було розглянуто Програму індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2013 - 2015 роки, яка дозволить забезпечувати соціальним житлом сільське населення. Було прийнято уточнення щодо потреби рівномірного розподілу коштів у розрізі територій, районів, промоції цієї програми, щоб населення знало про можливість отримання кредитів за цією програмою. Також депутати погодили Програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013 - 2017 роки.