За відповідне рішення під час сесії Львівської обласної ради сьогодні проголосували 83 депутатів, передає кореспондент Вголосу.

Ініціатор звернення, голова постійної депутатської комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Ірина Сех зазначила, що забруднення атмосферного повітря у Львові каналізаційними випарами набуло постійного характеру і стає небезпечним для життя людей.

«Уже не перший рік мешканці та гості Львова потерпають від неприємного каналізаційного запаху, що розповсюджуються майже в усі райони міста. Останнім часом ці випари набувають більш стійкого характеру, стають задушливими і нестерпними та, за висновками медиків, особливо небезпечними для здоров'я людей. Наслідки досліджень та висновки різних компетентних органів і установ щодо джерел виникнення й причин поширення містом зловонних "ароматів" залишаються неоднозначними та суперечливими», – йдеться у зверненні.

Депутати ЛОР наголошують, що тривалий час і до сьогодні вся робота щодо усунення цього явища обмежується лише проведенням численних замірів та аналізів, нарад і дискусій у владних кабінетах.

У Львівській облраді нагадують, що статтею 50 Конституції України гарантовано право кожного на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Львівська обласна рада просить Генерального прокурора України забезпечити проведення відповідної перевірки, а також вжити, за наявності підстав, належних заходів прокурорського реагування.