За таке рішення проголосували депутати Львівської обласної ради під час сесії сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

У зверненні йдеться про те, що замісну ниркову терапію для забезпечення лікування жителів Львівської області, хворих із хронічною нирковою недостатністю, методом програмного гемодіалізу проводять у трьох відділеннях Львівської обласної клінічної лікарні. Загальна кількість діалізних місць – 38. На них проходять процедури 329 пацієнтів.

Головним розпорядником бюджетних коштів для лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю є Львівська обласна клінічна лікарня.

Для закупівлі розхідних матеріалів для проведення процедур гемодіалізу, відповідно до вимог чинного законодавства України, при лікарні було створено комітет з конкурсних торгів з процедурою відкритих торгів. Цей комітет від серпня 2014 року двічі оголошував про початок відкритих торгів із закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу.

«Однак процес торгів регулярно призупиняв Антимонопольний комітет України у зв’язку з отриманням скарги від одного з учасників торгів. З огляду на оскарження відкритих торгів, не вдалося провести розкриття поданих пропозицій та визначити переможця конкурсних торгів, що призвело до реальної загрози життю хворих через відсутність розхідних матеріалів», – зазначають у зверненні.

Депутати наголошують, що через непроведення торгів лікарня, починаючи з 15 жовтня 2014 року, не закуповує  виробів медичного призначення для проведення процедур гемодіалізу, а здійснює лікування пацієнтів за рахунок благочинних пожертв благодійного фонду «Асоціація життя», ресурси якого вичерпуються.

Враховуючи ситуацію, що склалася, обласна рада звернулася до Антимонопольного комітету, Генеральної прокуратури та Служби безпеки України з проханням про неупереджений розгляд скарги та ухвалення оперативних і виважених рішень з порушеного питання.

Як писав «Вголос», на Львівщині не вистачає центрів гемодіалізу.