За головування заступника голови ЛОДА Володимира Губицького у Львівській ОДА відбулось підписання Меморандуму про співробітництво з Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву в сфері виконання програми будівництва «Доступне житло». У підписанні Меморандуму взяли участь голова правління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Леонід Рисухін, директор Львівського регіонального управління «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» Роман Богуславський, заступник начальника головного управління з питань Євро-2012, містобудування та будівництва ЛОДА Ганна Олексюк.

Володимир Губицький повідомив про важливість підписання Меморандуму: «Програма будівництва доступного житла в Україні є однією з десяти пріоритетних програм запропонованих Президентом України Віктором Януковичем в нашій державі. Вона має величезне соціальне значення, враховуючи кількість людей, які перебувають на квартирному обліку (більше 75 тис. осіб у Львівській області)».

«Всього ЛОДА запропоновано на розгляд 17 об’єктів у Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, сім об’єктів відібрано станом на перше серпня 2010 року і включено в програму «Доступне житло». Вже виділено відповідне фінансування. Тому мешканці Львівщини, які перебувають на квартирному обліку, зможуть отримати житло. Держава забезпечує 30-ти% фінансування», - додав Володимир Губицький.

В Програму включені наступні об’єкти районних центрів Львівської області готовністю 70%: 76-квартирний житловий будинок у м. Ходорів, житловий будинок в м. 72-квартирний 9-типоверховий житловий будинок в м. Трускавець, реконструкція приватизованої нежитлової будівлі навчального корпусу з надбудовою житлових приміщень у м. Дрогобичі, житлові квартали у м. Самбір (48-квартирний і 24-квартирний житлові будинки), житловий будинок в м. Радехів.

Виконавцем Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла у Львівській області є Львівське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Леонід Рисухін розповів про завдання Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву: «Це державна спеціалізована установа, яка протягом кількох років надає кредит молодим сім’ям на будівництво житла. У 2009 році була започаткована програма «Доступне житло». Здешевлення житла в межах Програми відбувається за рахунок державних субсидій. Сьогодні в Держбюджеті на програму«Доступне житло» передбачено 340 млн. гривень. Кошти розприділяються між регіонами за наступними ознаками: кількість черговиків, які знаходяться в області; наявність об’єктів будівництва, які мають високий ступінь готовності. Програма стимулює будівництво, завершення недобудов, забезпечує громадян житлом».

«На забезпечення виконання поставлених Президентом України задач сьогодні нами підписаний Меморандум про співробітництво. Виконання його ЛОДА та її структурними підрозділами я беру під свій особистий контроль», - зауважив Володимир Губицький. Також і Леонід Рисухін має надію на плідну співпрацю з Львівською ОДА.

У вересні місяці міжвідомчою комісією Мінрегіонбуд буде розглянуто та запропоновано для включення в Програму ще ряд об’єктів міста та області. Одночасно формується перелік об’єктів на 2011 рік вже з меншим ступенем готовності. Надання державної підтримки для забезпечення громадян доступним житлом здійснюється за рахунок коштів передбачених у Державному бюджеті України на відповідний рік.

«Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» організовує технологічне та інформаційне забезпечення виконання реалізації державних та регіональних програм щодо житлового будівництва; проводить роз’яснювальну роботу серед населення регіону щодо отримання державної підтримки на будівництво доступного житла; проводить консультації з громадянами, консолідує інформаційні потоки та проводить прогнозні розрахунки державної підтримки; організовує фінансовий супровід будівництва (придбання) доступного житла, в т. ч. за відібраними для впровадження об’єктів, в межах своєї компетенції на законних підставах.

Програма «Доступне житло» спрямована на поліпшення забезпечення житлом громадян, в тому числі військовослужбовців (рядових, керівного складу), військовослужбовців запасу, які відповідно до законодавства мають право на його отримання, зокрема шляхом надання державної підтримки.