Як інформує прес-служба ОДА, мешканці міста обурюються, що їм не дають змоги реалізувати своє право на приватизацію гуртожитка №5 по вул. Студентській, 5, в якому вони проживають уже понад 20 років.

«Річ у тім, що передати гуртожиток у комунальну власність не можливо, оскільки балансоутримувачем цього гуртожитку є Львівський національний аграрний університет. Водночас ЛНАУ не має ще всіх правовстановлюючих документів, зокрема свідоцтва на право власності на нерухоме майно. До того ж, не встановлено статус гуртожитку: чи це сімейний, чи студентський, що є дуже суттєвим під час приватизації», – зазначають в ОДА.

Як наголосив Йосиф Ситник, в цій ситуації необхідно йти назустріч один одному. «Безперечно місцева територіальна громада – це первинне, але й інтереси університету треба враховувати. Необхідно шукати порозуміння й не загострювати й так вже конфліктну ситуацію», – сказав перший заступник голови ОДА.

За підсумками засідання запропоновано: звернутись до Міністерства аграрної політики та продовольства України як органу, що уповноважений управляти майном ЛНАУ щодо вчинення реальних дій з отримання свідоцтва на право власності на будівлю гуртожитку №5 по вул. Студентській, 5 у м. Дублянах; подати на розгляд тимчасової комісії Львівської обласної ради з питань гуртожитків пропозицію щодо включення гуртожитку №5 у м. Дублянах у цільову Програму передачі гуртожитків Львівської області у власність територіальних громад на 2014-2015 роки.
В ОДА вважають, що це дасть змогу пришвидшити процес передачі гуртожитку у комунальну власність й тим самим сприятиме приватизації житлових кімнат.

Нагадаємо, міська рада м. Дубляни не може порозумітись із аграрним університетом через те, що ВНЗ намагається вигнати орган місцевого самоврядування з приміщення гуртожитку, яке він займає.

Учора ж жепутати Дублянської міської ради на позачерговій сесії звернулись до Міністерства аграрної політики України з проханням звільнити ректора Львівського національного аграрного університету Володимира Снітинського.