Львівська ОДА у відповідь на доручення прем’єр-міністра Віктора Януковича надасть роз’яснення своєї позиції та дій щодо вирішення ситуації, яка склалася у Львівській облраді у зв’язку з ігноруванням частиною депутатів засідань , ― повідомив сьогодні під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Микола Дячишин.
На питання, якою буде реакція представників Львівської ОДА на звернення Віктора Януковича до голови Львівської ОДА Олександра Сендеги та голови Львівської облради Михайла Сендака, Микола Дячишин відповів, що „буде роз’яснення нашої позиції і наших кроків, які ми робили згідно чинного законодавства”.
Микола Дячишин наголосив на тому, що згідно із ст. 46 Закону „Про місцеве самоврядування”, сесію ради скликає голова відповідної ради, і цей закон не надає голові Львівської ОДА права скликати сесію облради. „Голова ОДА може ініціювати проведення сесії облради перед головою облради. І ми ініціювали розгляд тих чи інших питань багато разів. Я вважаю, що якщо ми просили розглянути певні питання на сесії, то ми ініціювали сесію”, — відзначив Микола Дячишин.
„Чи має право керівництво ОДА впливати на тих депутатів облради, які працюють в ОДА? Прихід депутатів на засідання сесії облради – це є громадський обов’язок. Вони виконують свої функціональні обов’язки, за які керівництво ОДА може з них спитати. Але щодо виконання депутатських повноважень, і органи виконавчої влади не мають права втручатися і заставляти депутатів брати участь у засіданні сесії”, — сказав Микола Дячишин.
Прем’єр-міністр України Віктор Янукович доручив голові Львівської ОДА Олександрові Сендезі разом з Львівською облрадою, керуючись чинним законодавством, забезпечити вирішення питань, викладених у листі голови Львівської облради Михайла Сендака на його ім’я. „Прошу забезпечити разом з Львівською обласною радою вирішення порушених питань, керуючись чинним законодавством”, — йдеться у зверненні.