Про це сьогодні, 1 квітня, під час прес-конференції заявив начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів Львівської ОДА Володимир Лаврін, інформує кореспондент «Вголосу».

Зокрема, він зазначив, що військові звернулися до міської ради із заявами про виділення землі у Львові. Втім, через те, що місто не має такого великого земельного ресурсу, чиновники скерували листа до облдержадміністрації, в якому просили посприяти у вирішенні цього питання.

«Львівська облдержадміністрація взяла на себе відповідальність за виділення земельних ділянок учасникам АТО. Щоб увесь процес відбувався прозоро, право визначати першочерговість бійців на отримання землі ми надали військовим формуванням, які воюють на Сході України і входять до робочої групи», – розповів Володимир Лаврін.

Такий підхід, на думку чиновника, дав можливість уникнути корупції в цьому питанні.

Начальник управління також сказав, що після детального аналізу списків претендентів на земельні ділянки представники військових формувань визнали безпідставними 120 заяв.

Щодо діяльності робочої групи при облдержадміністрації, то тут, за словами чиновника, на предмет вільних земель було проаналізовано ситуацію в 5-ти районах, розміщених у 30-кілометровій зоні навколо міста.

«Унаслідок вивчення містобудівної документації з 96-ти населених пунктів з’ясувалося, що 20 з них мають потенційні земельні ділянки. А це – 470 земельних ділянок, з якими зараз ми працюємо», – пояснив Володимир Лаврін і додав, що ця кількість ділянок є половиною необхідної чисельності.

Окрім того, чиновник сказав, що вже завтра, 2 квітня, під час засідання комісії при облдержадміністрації вони готові запропонувати учасникам АТО близько 120-ти реальних земельних ділянок.

«У нас уже є 20 земельних ділянок, 15 з яких  у Пустомитах, які повністю придатні для будівництва. Окрім того, маємо ще 100 реальних ділянок, які можна розподілити між воїнами», – запевнив чиновник.

Він також сказав, що майже всі сільські голови з розумінням поставилися до такої роботи.

Комісія почала напрацьовувати нові земельні ділянки в Новояворівську та Новому Роздолі.

Як писав «Вголос», у Львові придумали, як можна вирішити проблему із житлом та землею для учасників АТО.