Львів вважається регіоном політично активним, лідером багатьох політичних процесів в Україні. А от чомусь в Інтернеті – „пасе задніх”.

Причини цього різні. Обласні осередки більшості партій не системно працюють в інформаційному просторі тому, що вони взагалі працюють не системно. Їхня робота пожвавлюється перед виборами і закінчується одразу ж після них.

За таких умов партійна сторінка в Інтернеті – живе свідчення бездіяльності. Керівники обласних осередків також, припускаємо, не до кінця усвідомлюють значення Інтернет-ресурсу в політичній інформаційній роботі. У інших – просто банальний брак фінансів на ці речі, хоча утримання Інтернет-ресурсу в міжвиборчий період обходиться, насправді, значно дешевше, ніж випуск партійних газет і є ефективнішим за них.

Нас дивує така ситуація і з огляду на те, що офіційні сторінки центральних органів більшості основних партій в Україні сьогодні стали повноправними членами Інтернет-простору України та активно працюють. То чому регіональний партійний Інтернет так відстає у своєму розвитку?

Ми проаналізували Інтернет-ресурси львівських організацій політичних партій. Всі вони є маловідвідуваними і досить скромними за своїм змістовим наповненням. Навіть ті партії, які спромоглися створити свої сайти, не слідкують ні за їхнім виглядом, ні за їх «розкруткою», ні за їх регулярним інформаційним оновленням.

Напевно логічно, що найкраще себе почувають в Інтернеті „молоді” партії: ГП „Пора” www.poralviv.org та ВО „Свобода” www.svoboda.lviv.ua  . На цих сайтах є повний обсяг інформації про ці політичні сили, оперативно працює відділ новин, можна знайти контакти і дізнатись про заплановані акції та заходи, є архіви і фото архіви.

Це, безперечно, пов’язано з тим, що фактично львівські організації відіграють провідну роль у цих партіях і виступають генератором новин не тільки регіонального, але й загальноукраїнського рівня. Досить регулярно оновлюється сайт ЛОО УНП www.unp.lviv.ua , який втім не до кінця дороблений (не всі розділи заповнені). До речі, ЛОО УНП – старожил львівського партійного Інтернету.

НСНУ www.razom.lviv.ua  – єдиний регіональний сайт витриманий в єдиному стилі із сайтом центральної партійної організації. Добре оформлений і добре продуманий. Проблема одна – вірус, який по ньому гуляє вже не перший тиждень.

Сайт ЛОО ВО „Батьківщина” www.batkivshchyna.lviv.ua це електронна ганьба для ЮВТ! Ні стилю, ні продуманої рубрикації, він навіть не внесений в жодний пошуковик. Останні новини на сайті ще за 11. 06 2007, сторінка партійної газети «Наша Батьківщина» все ще в розробці. Половина рубрик на сайті не працює, а у рейтингу, в якому є явне вживання русизму, під назвою „10 самих (! - Вголос) популярних „помилок” на першому місці знаходиться стаття „Нові шпалери на робочий стіл”, яку з невідомих причин прочитати не можна. Добре, що не всі однопартійці Андрія Шкіля позитивно оцінюють роботу сайту.

Сайт ЛРВ Партії регіонів www.regions.lviv.ua  – типовий „совок”; але він працює. Хоча інформація переважно «здерта» чи з офіційного сайту ПР чи з інших Інтернет-ресурсів, до того ж її мало — жодних адрес чи контактів. Єдине, що можна знайти на сайті - це повний набір матеріалів інформації про голову ЛРВ Олексія Радзієвського.

А от обласні організації КПУ та СПУ взагалі не присутні в Інтернеті, хоч як на наш погляд, центральна СПУ має сьогодні один із найкращих сайтів.

Ми вирішили опитати кількох політиків, щоб вони висловили думку про партійні регіональні сайти і як вони оцінюють діяльність своїх сайтів на Львівщині. Також ми опитали кількох журналістів про те, чи відвідують вони партійні регіональні сайти і якої думки про них, і чи не здається їм, що організації Львівщини недбало ставляться до Інтернет-ресурсів.

Ганна Герман – народний депутат від Партії регіонів, радник Віктора Януковича:

1.„Я відвідую партійний центральний регіональний сайт, останнім часом там з’являються досить оперативні коментарі. Сайт Партії регіонів є нашим партійним координатором, ми
з нього довідуємося хто і що думає з того чи іншого приводу, ми маємо можливість швидко координувати свої дії.”

2.„Я, на жаль, не бачила сайту Львівської організації Партії регіонів”.

Андрій Шкіль – народний депутат від партії БЮТ:

1.„Якщо відверто, то рідко відвідую регіональні сайти інших партій.Нашої партії сайти відвідую. Різних регіонів. Вважаю, що межа розвитку там ще стоїть”.

2.„Там є над чим працювати, але для мене важливо, що йде постійне покращення. Думаю за якийсь час, до виборів, він ще є - постане абсолютно оптимальний продукт. Загалом, я позитивно оцінюю роботу сайту на Львівщині.

Денькович Іван – голова ЛОО БЮТ:

1.„Так, відвідую, сайти „Пори” і „Свободи”, зрештою і свій сайт відвідую. Я позитивної думки про ці сайти.”

2.„Наш сайт є недостатнім, я вважаю над ним ще треба попрацювати, ми плануємо розвиватись, потрібно знайти людину, яка би покращила його, зайнялась оформленням. Погоджуюсь, що є багато недоліків і над сайтом ще треба працювати”

Козак Богдан – голова ЛОО УНП:

1.„З партійних — відвідую наш сайт”

2.„Якщо говорити про наш Львівський сайт, то, звичайно, немає меж вдосконаленню. Вважаю, що йому треба ще розвиватись, щоб більше був популяризованим, щоб на ньому було більше цікавої інформації. Треба розвивати і в напрямку реклами, і соціальних програм, економічних та ідеологічних.”

Балинський Ігор – головний редактор інтернет-сайту „zaxid.net”:

1.„Звичайно, що відвідую. Ми не маємо як таких регіональних інтернет-сайтів політичних сил. Є регіональні сторінки блоку „Наша Україна” і БЮТ. Я вважаю, що найоперативніше і повноцінно працює сайт „Нашої України”.

2.„Я навіть швидше сказав би, що вони звертають увагу на інтернет-ресурси тоді, коли лунає на їхню адресу критика. З моєї точки зору і досвіду – оперативність інформації, демократичність її, речі, які пов’язані з аналізом поточної політики в інтернеті, у Львівському, я підкреслюю на порядок вищі, ніж у друкованих мас-медіа.”

Онишкевич Роман – головний редактор газети „Новий погляд”:

1.„Партійні регіональні сайти не відвідую.”

2.„Ні, не здається, наскільки я знаю, серйозні партійні організації Львівщини з інтернет-ресурсами намагаються співпрацювати. Інша річ, що вони вважають, що інтернет-ресурси мають бути для них „на халяву”, але, наскільки я знаю, успішні Інтернет-сайти з ними співпрацюють.”