Про це у коментарі Вголосу розповіла директор школи Марта Маркуліна.

Керівник закладу розповіла, що школа почала функціонувати у 1816 році і мала ім‘я Марії Магдалини, оскільки навпроти закладу є костел цієї святої. Коли розпочалась ІІ світова війна у 10-ій школі відкрили госпіталь. Після закінчення війни школа запрацювала, як заклад із польською мовою навчання. Тоді ім’я школи не згадували, оскільки були радянські часи, особливі погляди на віру.

Марта Маркуліна розповіла, що відразу після проголошення незалежності України школа звернулася до Міністерства освіти з проханням повернути історичне ім’я святої Марії Магдалени. Тоді закладу відмовили.

Згодом, через два роки, адміністрація школи звернулася вдруге з цим проханням до Міносвіти. Проте через довгий період часу у міністерстві відповіли, що документи загубилися.

«Потім ми зібрали необхідний пакет документів і відправили до Києва втретє. Тоді президентом був Віктор Ющенко. Нам досить швидко відповіли, що тепер жодна школа не отримує ніяких імен на невизначений період часу. Однак натякнули, що можливо згодом ця процедура відновиться», – розповіла Марта Маркуліна.

Близько року тому директор школи №10 подала документи на повернення назви святої Марії Магдалени четвертий раз, однак відповіді наразі немає.

«Мене дуже дивує це небажання міністерства повертати нам назву. У Львові є дуже багато шкіл, які мають назви святих. Що в тому поганого? Релігія ж нічого поганого не вчить? Або, до прикладу, школа з польською мовою навчання №24 має ім’я польської письменниці, поетеси, новелістки Марії Конопницької», ¬ – сказала директорка.

Заступник начальника головного управління освіти і науки Львівської ОДА Роман Бабій пояснив, що питання про присвоєння навчальним закладам імен на законодавчому рівні наразі недостатньо врегульоване, тому цей процес тимчасово призупинено.

Роман Бабій розповів, що з 2002 до 2010 року порядок присвоєння імен навчальним закладам в Україні здійснювався відповідно до листа Міносвіти «Про тимчасовий порядок присвоєння імен навчальним закладам».

13 липня 2010 року вийшло розпорядження Кабінету Міністрів України «Про тимчасове припинення розгляду питань присвоєння імен». У цьому розпорядженні, за словами Романа Бабія, було лише одне речення: «Тимчасово, до законодавчого врегулювання порядку присвоєння імен припинити розгляд матеріалів зазначеного питання щодо об’єктів, яким присвоюють імена».

На підставі цього розпорядження у вересні 2010 року Міносвіти припинило прийом документів про присвоєння імен.