Львівська середня загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат для сліпих дітей №100 організувала свято подяки доброчинцям, які допомагають матеріально школі.

У рамках свята учні школи-інтернату організували виступи шкільних ансамблів, індивідуальні виступи, читання власних віршів.

Свято подяки стало одним із підсумкових етапів благодійного проекту "Світло у тобі", ініційованого ВАТ "Львівобленерго". Захід був організований на честь доброчинців, які відгукнулися та долучилися до акції "Скринька мрій", яку було представлено на презентації проекту 29 травня цього року. Благодійний захід був присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Витягнути лоти з побажаннями дітей могли усі бажаючі.

До дитячих мрій залишилися не байдужими ВАТ "Львівобленерго", "Комфортінвест", "Укртранснафта". Завдяки їх підтримці вдалося зробити ремонт школи, спортзалу, облаштувати дитячий майданчик, придбати предмети побуту.

Директор школи-інтернату Ірина Костровій розповіла, що "Львівобленерго" втілило в життя найбільш вартісне бажання – ремонт приміщень інтернату. "Завдяки Обленерго було не лише побілено всі класи та спальні школи, а й зроблено перегородки у кімнатах. Раніше по декілька класів розташовувались в одній великій кімнаті, тепер же зроблено невеликі затишні класи", – зазначила вона.

За словами директора школи, "Львівобленерго" вже 10 років допомагає школі, за що вона, працівники та учні вдячні цьому товариству. "Ми маємо допомогу від ВАТ "Львівобленерго" різноманітну, фінансову, організації екскурсій, свят. Пан Матвіїшин (голова правління ВАТ "Львівобленерго") розуміє наші проблеми, він бував у нас на святах", – додала Ірина Костровій.

Керівник відділу корпоративних зв'язків "Львівобленерго" Галина Єлісеєнко пояснила, що метою акції є насамперед привернення уваги громадськості до проблем школи-інтернату. Вона також поінформувала, що благодійний проект "Світло у тобі" – не є одноразовою акцією, це стратегічна програма товариства з метою привернення уваги суспільства до проблем таких установ як школа-інтернат для незрячих і залучати інших до їх вирішення.

Ірина Костровій при цьому зазначила, що державне фінансування надходить у повному обсязі, зокрема, на зарплати, харчування та літній відпочинок. Однак, за її словами, цього не достатньо, зважаючи, що школа була збудована понад 100 років тому потребує капітального ремонту. "Благодійний проект "Львівобленерго" дав свої плоди і нам почали допомагати і інші установи та підприємства, за що я їм щиро вдячна", – підкреслила директор.

Львівська середня загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат для сліпих дітей №100 була заснована у 1851 році. Тоді вона ще була розташована у приміщенні на Личаківській. У 1900 році школа переїхала у більш зручне приміщення на вул. І.Франка, 119.

Зараз у школі навчається 98 учнів віком від 7 до 19 років із 9 областей України. Серед них є діти з певними вадами зору та повністю сліпі.