Відповідне рішення було прийняте на засіданні ще у п’ятницю, 29 березня, але стало відомо про нього лише сьогодні.

Зокрема, про це написав у Facebook заступник голови ЛОО НСЖУ Андрій Болкун.

За його словами, спілка зараз проходить своєрідний процес очищення.

«Сьогодні у Львівській обласній організації перебуває 780 осіб. За перший квартал цього року до Спілки було прийнято 32 особи, виключено 29 осіб. Підставою для виключення є порушення норм Статуту, порушення Кодексу професійної журналістської етики, несплата упродовж двох років членських внесків. Дійсно, 29 березня, на засіданні Секретаріату ЛОО НСЖУ зі Спілки було виключено 9 осіб, серед яких був і І.Починок», – написав А. Болкун.

Спілка ще 25 січня скерувала на адресу головного редактора «Експресу» заказного листа.

Щоб не було якихось там спекуляцій чи звинувачень в упередженості, Андрій Болкун вирішив його навести повністю: «Від імені Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України дозвольте висловити Вам повагу за принципову позицію у відстоюванні принципів та стандартів незалежної журналістики. Переконаний, що в умовах нинішніх політичних реалій в Україні лише принципова позиція ЗМІ дає можливість боротись з корупцією та будувати в країні справжнє громадянське суспільство.

Разом з тим нинішні реалії змушують журналістів бути ще більш солідарними, гуртуватись, шукати шляхів фінансової та матеріальної незалежності. Важливу роль у цьому процесі відіграє й Національна спілка журналістів України, яка з обранням нового керівництва, проходить період внутрішньої перебудови та перебуває у творчому пошуку свого місця і ролі в українському суспільстві.

З 1996 року Ви також є членом Львівської обласної організації НСЖУ. Однак упродовж довгого часу, зрозуміло що з об’єктивних причин, Ви не сплачуєте членські внески. Просимо врегулювати це питання, оскільки зараз проходить процедура уточнення списків членів НСЖУ і багато колишніх наших колег виключаються зі Спілки. Сподіваюсь на розуміння. Прошу проінформувати про Ваше рішення».

Однак відповіді на нього Спілка не отримала.

«Головний редактор не платив внесків з 2001 року. Щодо суми – то це питання кількох сотень гривень. Але ж справа навіть не у цьому, а у відстороненні від життя організації. Тим більше, що у телефонній розмові з головою ЛОО НСЖУ 19 березня пан Ігор Починок заявив, що він не є членом спілки. Хоча його особова справа є в нашому архіві. У ній і власноруч підписана ним заява та автобіографія, оригінали рекомендацій.

До вступу його рекомендували тодішній заступник головного редактора «Експресу» Олександр Богуцький, відомі ветерани журналістики Ростислава Павлишин та Павло Лехновський», – йдеться далі у пості заступника керівника обласної спілки журналістів.

Як відзначив Болкун, виключення Починка зі Спілки не можна вважати прямим наслідком звернення 57 львівських журналістів щодо спекуляцій газети «Експрес».

«Після трьохгодинних дискусій нам вдалось прийняти виважений та принциповий документ. Тоді питання виключення І.Починка зняли з розгляду, сподіваючись на його розуміння ситуації й бажання реально дотримуватись журналістських стандартів. Але цей «телефонний тероризм», який він влаштував опісля багатьом редакторам львівських сайтів, голові НСЖУ Наливайку, голові ЛОО Климовичу, народним депутатам-журналістам просто вразив! Чого плакатись? Не хочеш бути в спілці, вважаєш себе найрозумнішим й найпринциповішим – ну то хай, маєш на це право! Але не тисни й не залякуй людей. Прикро, коли хтось кричить про скалку у чужому оці, а в самого колода з очей стирчить», – наголосив А. Болкун.