Відповідний документ був прийнятий на засіданні Секретаріату ЛОО НСЖУ 28 січня.

Подаємо повний текст заяви:

«Останнім часом в Україні, в тому числі й на Львівщині, почастішали випадки втручання правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у професійну діяльність журналістів та засобів масової інформації. Під приводом перевірки господарської діяльності окремі редакції газет та радіо зазнають тиску перевіряючих структур, робляться спроби втручання у редакційну політику, погрози та залякування.

Яскравим прикладом цього є нещодавня ситуація навколо газети «Експрес», радіо «ФМ-Галичина», недопуск журналіста «України молодої» в адміністративне приміщення Львівської обласної ради та облдержадміністрації.

Нагадуємо, що відповідно до статті 17 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» «відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв'язку з виконанням ним професійних обов'язків або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу».

Звертаємось до органів прокуратури терміново перевірити усі факти незаконного втручання у діяльність ЗМІ та журналістів у Львівській області й поінформувати громадськість про результати цієї перевірки.

Лише гарантування діяльності вільних і незалежних засобів масової інформації сприятиме побудові в Україні справжнього громадянського суспільства, реальної демократичної та правової держави».