Львівське обласне управління охорони здоров’я, в особі такого собі, В’ячеслава Вереса вирішило пропіаритись на Ожидівській аварії та продемонструвати свої, ну дуже маленькі, можна навіть сказати, мікроскопічні розумові здатності на ниві новинної дезінформації.

Фігові з вас політехнологи, таваріщі вчені і лікарі Львівського обласного управління охорони здоров’я. Такими своїми заявами, ви ще більше посилюєте недовіру до всього, що виходить з ваших мінздравних мізків. Може вам повчитись на піарних курсах в інституті Поплавського? Буде саме те.

Сьогодні в неті, на сайті Deutsche Welle з'явилась інфа під заголовком "Від фосфорного отруєння на Львівщині ніхто не помер – обласне управління охорони здоров’я".

Посилання щось дуже глючить, тому, для всезагальної радості трудящих, ця інфа з'явилась на найвільнішому і найбільш свободослівному сайті України – "Українська правда", під назвою "Від фосфору на Львівщині ніхто не загинув".

В обох вищезгаданих інформашках, вищезгаданий пан В’ячеслав Верес заявляє наступне:

Deutsche Welle:

„Політичними спекуляціями, спричиненими близькістю виборів” назвав В’ячеслав Верес заяви політиків та засобів масової інформації про фатальні наслідки екологічної катастрофи в Ожидові. За його словами, повідомлення про померлих внаслідок фосфорного отруєння, яке зокрема з’явилося на Інтернет-сайті „Вголос”, є „цинічною дезінформацією”: „Якщо серед тих, що перебували за 10-20 метрів від пожежі немає ні загиблих, ні важкохворих, то що можна казати про тих, хто був за 10-15 кілометрів”.

Українська правда:

Представник управління В’ячеслав Верес повідомив, що динаміка одужання постраждалих від фосфорного отруєння є доволі позитивною.

Водночас, він спростував інформацію, що внаслідок "фосфорної" катастрофи на Львівщині нібито померло троє жителів Буського району.

Верес назвав "політичними спекуляціями, спричиненими близькістю виборів" заяви політиків та ЗМІ про фатальні наслідки екологічної катастрофи в Ожидові, а повідомлення, зокрема, сайту "Вголос", про 3-х померлих внаслідок фосфорного отруєння – "цинічною дезінформацією".

Підставою для таких високоінтелектуальних висновків В’ячеслава Вереса, певне, була стаття "Фосфорні підараси української влади (нецензурна лексика)", яка з'явилась на сайті 24.07.2007 о 17:18:39. В ній є такий абзац:

"Підприємець села Стовпин-Лісове Роман Речківський розповів про нічне вивезення детей. Про відсутність респіраторів. 18 липня в них помер 29-ти річний пацан. За 35 хвилин зробили розтин і поставили діагноз. І безперечно, фосфором, там і не штиняло. Тільки 35 хвилин – дуже мало часу для якихось нормальних висновків. Згодом, померло ще двоє літніх людей."

Для особливо розумних неуважних нечитайлів з Львівського обласного управління охорони здоров’я можна процитувати абзац з газети "Високий замок" від 25 липня 2007 року № 131 (3538). А саме, в статті Омар Узарашвілі "Можновладці мають нас за худобу" (оригінал, якщо відкриється тут) є такі знайомі для наших лікарів літери і звуки:

"Після аварії, – розповідав Роман (Роман Речківський, підприємець зі села Стовпи), – у нашому селі помер 29-річний хлопчина. – Причини смерті назвати не беруся, бо не лікар.

Та дивує, що в районі йому за 35 хвилин встановили причину смерті – мовляв, була хвора печінка, 20 липня помер ще один старший чоловік, 20 липня віддали душі Богові двоє літніх, та ще не дуже старих людей. Майже всі селяни погано почуваються."

Як бачимо, ні в нашій статті, ні в статті "ВЗ" ніде не йде мова "про померлих внаслідок фосфорного отруєння". Інфа в обидвох статях записана зі слів вже вищезгаданого підприємця з села Стовпин-Лісове Романа Речківського на прес-конференції 24 липня в "Світлиці", місто Львів, вулиця Дорошенка 14 (фоткі додаються).

І ще більше, в статті "ВЗ", якщо її уважно читати, а не пити медичний спирт, мова йде про 4-х померлих, а не про 3-х.

Виникає запитання. З якою тоді "цинічною дезінформацією" ми маємо справу? В здорові та тверезі людей не бачать у вищевказаних статтях жодного натяку на зв'язок померлих з фосфорною трагедією. Ставиться під сумнів тільки швидкість висновків після розтину.

І тільки хворі мізки В’ячеслава Вереса побачили там те, чого немає. На його місці, варто було б сказати, чи справді існують такі випадки, а якщо й існують, то перевести стрілу на літній вік, чи на поганий стан організму, а не займатись, як пафосно пишуть круті видання, відвертою брехнею і дезінформацією читачів України та Львівщини.

Я розумію, що лікарям кажуть те, щоб вони виносили в радіо-теле-інет ефіри, але треба то робити розумно, а не так по-рагульски, як це зробив шановний пан В’ячеслав Верес. Якщо ж там щось наплутав у своєму повідомленні кореспондент "Deutsche Welle" Любомир Петренко, то пацики, розбирайтесь між собою самі. І навчіться думати головою та чітко виписувати і виговорювати свої думки.

Лікарю вилічи себе, а потім вже будеш лічити інших. Це мільйон років тому назад написали для вас, пане В’ячеславе Вересе, представнику Львівського обласного управління охорони здоров’я. А древніх треба слухати і виконувати клятву Гіппократа. І не лізти туди, де нічого не шариш. Я ж не пропоную вам вирізати ваш апендикс моїми руками. Я ж не лікар.