Як інформує кореспондент «Вголосу», голова ГО «Розвиток громади» Андрій Болюбаш зазначив, що сьогоднішня акція має на меті «захистити законні права та інтереси громадянина О. Веремеєнка, який звернувся до чотирьох організацій за допомогою». Веремеєнко попросив запобігти вчиненню тиску на суд та учасників судового процесу, в якому він перебуває у статусі постраждалого.

Учасники акції тримали у руках плакати із написами «Не дамо чинити тиск на суддів», «Захистимо здоров’я та життя громадян», «Самотій, руки геть від суддів».

У листі-клопотанні О. Веремеєнка йдеться про те, що він є постраждалим у кримінальному провадженні про вчинення громадянином Ш. щодо нього особливо тяжкого злочину, а саме готування умисного вбивства. 13 грудня 2012 року громадянина Ш. взяли під варту і з того часу тримають у СІЗО. Вже відбулося кілька судових засідань у цьому провадженні, а на сьогодні по справі призначено судово-медичну експертизу.

Учасники пікету пояснили, що мітингувальники прийшли під прокуратуру, бо дізналися, що там із пікетом зберуться представники організації «Білі горвати», однак захід останніх не відбувся.

«Останнє судове засідання 23 травня 2014 року було зірвано через тиск на суд та учасників процесу із боку активістів. Так, дані особи, мотивуючи свої дії контролем за судовою системою, увірвалися у зал судових засідань та почали порушувати правила поведінки у судовому засіданні, шуміти, викрикувати, залякувати суд та учасників процесу, вимагати прийняття незаконних рішень. Також активісти пікетують суд із вимогою незаконного звільнення громадянина Ш. з-під варти, створюючи негативну суспільну думку про мене та нав’язуючи тези про так звану фальсифікацію даної справи», – пояснює Веремеєнко.

У листі він також наголошує, що внаслідок створення умов, при яких слухання справи буде неможливе, термін тримання під вартою підозрюваного закінчиться і громадянина Ш. випустять.

Голова ГО «Я – Львів’янин» Андрій Антонищак зазначив, що суд із вимогою відпустити підозрюваного в згаданій справі пікетують представники організацій «Білі горвати» та «Автономний опір» . На думку активіста, великі сумніви викликає те, що представники цих організацій відстоюють інтереси громадськості, а не свої. Він наголосив, що у діяльності цих організацій можна побачити також сепаратистські настрої.

«На сході теж все починалося із акцій, на яких намагалися дискредитувати владу та правоохоронні органи. У людей спеціально викликали недовіру до правоохоронців, сумніви у їхній працездатності. Бачимо до чого це привело», – сказав активіст.

Він додав, що на власні очі бачив, як представники організацій «Білі горвати» та «Автономний опір» демонстрували паспорти із східною та кримською пропискою. Відтак, на думку Андрія Антонищака, на цих осіб мають звернути увагу спеціальні служби.

«Ми сьогодні не підтримуємо владу чи прокуратуру. Ми вимагаємо дотримання закону. Як представники громади, ми вимагаємо, щоб усі судові справи відбувалися чесно, без жодного тиску. Ми обіцяємо контролювати перебіг цієї справи», – запевнив Андрій Антонищак.

Заступник начальника відділу управління нагляду прокуратури Львівської області Богдан Дяків підтвердив, що представники молодіжної громадської організації «Білі горвати» 23 травня фактично увірвалися у залу судових засідань, де розглядали кримінальне провадження про обвинувачення громадянина Ш.

«Своїми діями вони тиснули на суд, не давали проводити засідання. Коли суд оголосив перерву, вони без жодного дозволу почали вести із підозрюваним перемовини. Я особисто чув фразу: «Якщо тебе не влаштовує прокурор, ми його замінимо». Вважаю, що такі дії є неприпустимими і керівництво прокуратури області вже висловлювало свою позицію з цього приводу. Якщо такі дії продовжуватимуться, ми будемо реагувати у правовому полі», – сказав він.

Зазначимо, надалі активісти громадських організацій «Розвиток громади», «Я – Львів’янин», «Нескорені» та «Самооборона Євромайдану» приходитимуть під Франківський районний суд Львова, у провадженні якого перебуває згадана справа.