Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

За словами активістів, у Львові на шкільні сніданки витрачають найменше з усіх обласних центрів України – 4 гривні 20 копійок. Вони кажуть, що стільки ж коштує одна упаковка вологого корму для котів, а от дитину нагодувати смачно та поживно за такі гроші зараз просто неможливо.

Представник ГО «Пліч-о-пліч заради майбутнього» Олена Пономарьова демонструє такі самі порції, які подають у шкільних їдальнях: котлета – 73 грами, неякісна гречка без масла та в кращому випадку ще 40 грамів салату.

«В нас є на фестиваль, ще на відомо які заходи, на утримання апаратів, є на все, що завгодно. Зараз слово «волонтер» у всіх на устах, але всі забули, що 23 роки батьки є волонтерами освіти і все виносять на своїх плечах. Хай держава всьому світу скаже, що безкоштовна освіта – то брехня, або хай виконує те, що задекларувала», - обурюється Пономарьова.

«Для деяких дітей той гарячий обід – то шанс раз на день поїсти гаряче», - акцентує увагу активістка на малозабезпечених сім’ях та каже, що за її розрахунками, вартість шкільного сніданку має складати від 7 до 10 гривень. За її спиною висить карта України, на якій позначено, скільки витрачають на харчування школярів у різних містах країни. В Івано-Франківську з місцевого бюджету виділяють 7 грн, в Одесі - 6.10 грн, у Києві – 7 грн, , Запоріжжі – 5. 57 грн, Харкові – 5 грн, Сумах - 5 грн, Дніпропетровську - 6.24 грн, Полтаві – 5 грн.

Наостанок закликають політиків не витрачатись на політичну рекламу, бо як виглядають політика і так всі знають, а краще віддати ці гроші на шкільне харчування.