9 вересня 2014 року команда українських спортсменів з вадами розумовому розвитку вилетіла до Антверпену (Бельгія), де взяла участь у Спеціальних Олімпійських Європейських Іграх, які відбувались з 9 по 20 вересня, повідомив депутат Львівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Андріан Гутник.

«Незважаючи на проблеми на Сході країни, вдалось зібрати команду з  18 медалістів для участі в одному з провідних  спортивних заходів для інвалідів у Європі у 2014 році. Відтак, Україну представили 18 спортсменів з різних областей нашої країни, які змагались у таких видах спорту, як: плавання, бадмінтон, спортивна гімнастика, футбол і настільний теніс», − зазначив свободівець.

За сприяння Андріяна Гутника, у складі збірної команди на змагання відправились і спортсмени з Львівської області Андрій Філін та Оксана Угрин. Під керівництвом тренера Марини Дворак атлети здобули для Львівщини та України дві золотих, одну срібну та одну бронзову медалі.

«За час олімпіади українські спортсмени з вадами в розумовому розвитку завоювали понад 200 золотих, срібних та бронзових медалей у різних видах спорту. Проте, одним з найскладніших факторів участі атлетів у великих спортивних заходах наразі залишається фінансування. Саме тому ми завжди підтримували усі ініціативи та завжди сприяємо достойному представленню України на міжнародній спортивній арені. Цього разу ми забезпечили плавців усім необхідним для участі у змаганнях. Спортсмени гідно та переможно представили Україну, перемоги таких сильних духом українців – це наша гордість», − розповів свободівець Андріян Гутник.

Спеціальна Олімпіада – це міжнародна благодійна організація, яка була заснована у 1968 році сестрою президента США Дж. Ф. Кеннеді п. Юніс Кеннеді Шрайвер, та проводить змагання між спортсменами з вадами розумового розвитку з 58 країн світу. В  Україні  даний рух було розпочато у 1991 році.