Компанія “Львівські авіалінії” вивчає можливість звернення до суду, щоб отримати матеріальне відшкодування у справі катастрофи українського літака Як-42, що трапилася 1997 року поблизу міста Салоніки.

Внаслідок катастрофи загинуло сімдесят чотири особи разом з екіпажем авіакомпанії “Львівські авіалінії”. Грецька сторона одразу звинуватила львівський екіпаж у некомпетентності, судова тяганина тривали майже вісім років. Верховний суд Греції вирішив, що аварія сталася через помилки обох сторін та злочинну недбалість грецьких диспетчерів.

Рішенням суду до позбавлення волі терміном на чотири з половиною роки засуджено двох грецьких диспетчерів. Голова правління компанії “Львівські авіалінії” Ярослав Шинкарчук повідомив, що семеро членів екіпажу мали сім’ї з дітьми, а тому не виключено, що родичі подаватимуть приватні позови. Щодо самої компанії, яка втратила літак та працівників, то Шинкарчук зауважив: “Ми ще не бачили документів. Якщо вони будуть давати нам підставу до звернення в суд, то ми звичайно будемо звертатись про розгляд компенсації”.

Тим часом, один з працівників “Львівських авіаліній”, який втратив у цій катастрофі дружину, вже віддавна намагається у судовому порядку отримати компенсацію.

Німецька хвиля