Не менш безкомпромісною була боротьба і серед чоловіків. Два львівських «золота» у колі найсильніших студентів України заслуговують на окремий комплімент.

У фіналі найлегшої вагової категорії (до 48 кг) Марія Лівач легко і навіть якось буденно перемогла досвідчену хмельничанку Наталію Пулковську (1:0, 2:0). Так, помстившись за свою подругу по команді Ірину Рибак, яка у півфіналі проти Пулковської не зуміла знайти переконливих аргументів (0:2, 1:2), підопічна Олега Сазонова принесла «золоті» залікові очки своїй alma mater – Львівському університету фізкультури. У 51 кг поза конкуренцією була ще одна вихованка Сазонова – Мар’яна Безрука. Зупинивши на півдорозі до перемоги львів’янку Ольгу Шнайдер (1:0, 1:0) та херсонку Тетяну Сікновенко (3:0, 2:0), випускниця Львівського училища фізичної культури здобула «золото» для Прикарпатського національного університету.

Весь п’єдестал пошани у вазі до 55 кг окупували студентки Львівського університету фізкультури. Лариса Скоблюк у півфіналі з мінімальною перевагою взяла гору над Ольгою Нарепехою (1:0, 1:0), яка у підсумку залишилася із «бронзою». У вирішальному раунді проти Скоблюк не встояла ще одна підопічна Андрія Пістуна Тетяна Джерш. Ще не вийшов час першого періоду, як Лариса Скоблюк, яка науку боротьби опановує під опікою Олега Сазонова, зупинила годинник – «золоте» туше. Достроково перемогу у категорії до 59 кг здобула і чинна бронзова призерка континентального чемпіонату Ірина Гусяк. Безсилою проти вихованки Ореста Скобельського почувалася юна, але вже знаменита у колі вітчизняної боротьби Тетяна Омельченко з Кривого Рогу.

У традиційно львівській вазі до 63 кг, де найвищі титули багатьох престижних змагань завойовувала Юлія Остапчук, наші борчині цього разу змушені були задовольнитися «бронзою». Оксана Гергель не зуміла уникнути міцного захвату і подальшого туше від хмельничанки Ганни Уроди. А Наталія Мазур у двох періодах віддала перемогу призерці І Юнацьких Олімпійських ігор – Каріні Станковій з Одеси – 0:3, 0:2. Але уже за кілька хвилин львів’янки відновили рівновагу: студентка університету фізкультури Світлана Рижикова (до 67 кг), яка тренується в Андрія Пістуна, поставила «золоту» крапку у фінальній сутичці зі ще однією представницею хмельницької школи боротьби Ольгою Корольчук (1:0, 2:0).

У змаганнях борців вільного стилю красиву перемогу для свого «вишу» - університету фізкультури – здобув Ростислав Первачук (до 74 кг). У півфіналі підопічний Ореста Скобельського та Віктора Первачука спростував авторитет учасника чемпіонату Європи-2013 Миколи Рочняка з Києва. Віддавши перемогу столичному візаві у першому періоді (0:3), Ростислав в останній момент другої двохвилинки здобув необхідний бал (1:1) і тим відклав вирішення усіх питань до третього раунду. Не маючи наміру і надалі хвилювати своїх уболівальників, Первачук-молодший кинув свого опонента «пістолетом» і притиснув для надійності лопатками до килима. Фінал проти львів’янина Олексія Доманицького також завершився туше на користь Первачука. Ще одне «золото», у категорії до 60 кг, - на рахунку Василя Шуптара, яким опікується Олександр Раковський.

Джерело: Високий Замок